MojAndroid

Reakcie čitateľov naznačujú veľký záujem o pripravované mobilné zariadenie Samsung Galaxy Note III, ktoré sa radí do pomyselnej kategórie tabletofónov. Povráva sa, že kórejský výrobca má v súčasnosti k dispozícií tri prototypy – jeden so vzhľadom Galaxy S4, druhý s úplne novým dizajnom a tretí s flexibilným displejom. Najnovšie informácie však naznačujú, že Samsung Galaxy Note III bude bez flexibilného displeja a namiesto toho ponúkne 6-palcový AMOLED displej.

Samsung Galaxy Note III

Podľa dokumentu od Samsung and Korea Investment & Securities, spoločnosť plánuje výrobu flexibilných AMOLED displejov v produkčnej línii, ktorej mesačná kapacita nepostačuje na pokrytie vysokého záujmu o vlajkovú loď a preto sa začalo špekulovať, že flexibilných displejov sa v tomto roku ešte nedočkáme. Samsung však plánuje v budúcnosti expandovať a urýchliť tak výrobný proces nových panelov.

TIP: Galaxy Note III bude mať osemjadrovú grafiku, kompaktný bude ako Galaxy Mega 5.8

Dokument obsahuje aj informácie o pripravovanom modeli Samsung Galaxy S4 mini. Správa uvádza, že Samsung nebol spokojný s predchádzajúcim modelom a tentokrát bola Galaxy S4 mini navrhovaná súčasne s Galaxy S4 takmer od začiatku a ponúka lepšie parametre. Podľa nižšie uvedeného obrázka bude vybavená dvojjadrovým procesorom Exynos 5210, ktorý je taktovaný na frekvenciu 1,6 GHz a ponúkne väčší 4,3-palcový qHD Super AMOLED displej. Vnútorná pamäť by mala disponovať kapacitou 32 GB a zadný fotoaparát ponúkne kvalitnejšie snímky vďaka 8 Mpx obrazovému snímaču. Zmien sa dočkala aj veľkosť batérie, ktorá tentokrát ponúkne kapacitu 2100 mAh. Zaujímavé je však pole OS, kde je ako operačný systém uvedený Android 4.0, čo je podľa nás úplný nezmysel a nemyslíme, že by Samsung ponúkol novinku so starším systémom než prechádzajúca generácia.

Samsung Galaxy S4 mini

Hoci cena S4 mini zatiaľ neunikla, kórejský výrobca plánuje vypustiť zariadenie v priebehu niekoľkých týždňov. Čo sa týka nového tabletofónu, jeho predstavenie sa očakáva na výstave IFA 2013 v Berlíne, ktorá sa začína 6. septembra.

Zdroj: oled-display,sammobile

14.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+