MojAndroid

Toto je pre Samsung aspoň aké-také vylepšenie situácie, ktorá nastala po fiasku so smartfónom Note 7. Už sme vás informovali o tom, že výrobca vymenil zle navrhnutú batériu v smartfóne za menšiu a minuloročný Note 7 začal predávať pod značkou Samsung Galaxy Note FE. V domácej Južnej Kórey takto predal všetky svoje zásoby, a to iba dva mesiace od jeho uvedenia na trh.

Do predaja sa dostalo približne 400 000 týchto smartfónov, pričom každý niesol cenovku na úrovni asi 620 USD. Hoci to je skutočne dosť, stále je to o vyše 250 USD menej ako bola pôvodná cena nového Note 7. Samozrejme, fanúšikovia série Note budú mať už čoskoro na výber aj nový Note 8, no ten prináša ešte vyššiu cenovku. Znovuzrodený Note 7 je tak veľmi šikovný spôsob, ako získať výkonný smartfón s perom S Pen za ešte celkom rozumnú sumu.

Výrobca uviedol, že vo svojej domovskej krajine už neplánuje predávať ďalšie kusy Note FE. Je ale možné, že po tomto veľkom úspechu doma zváži sprístupnenie telefónu aj v zahraničí. S príchodom nového Note 8 sa ale situácia trošku zmení a zrejme si nebude chcieť kanibalizovať novinku. Uvidíme ako sa výrobca vyrovná so svojou situáciou, no nie je vylúčené, že Note FE uvidíme aj v iných krajinách.

Zdroj: Korea Herald via GSM Arena 

5.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+