MojAndroid

Samsung na výstave IFA 2014 v Berlíne predstavil úplne nový typ zariadenia, ktoré by svojim spracovaním mohlo naznačovať, kam sa bude uberať budúcnosť mobilných zariadení. Nový Samsung Galaxy Note Edge je totižto unikátny svojou konštrukciou aj displejom, ktorý sa Samsung rozhodol použiť. Ten je totižto flexibilný a ohnutý po celej pravej hrane zariadenia. Vďaka tomu mohol výrobca do Note Edge implementovať niekoľko zaujímavých funkcií, počínajúc rozšíreným notifikačným centrom, launcherom s rýchlym prístupom k niekoľkým aplikáciám, ako aj prístupom k informáciám z viacerých služieb.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy Note 4 – stále najlepší

Samsung Galaxy Note Edge-3

Po zapnutí telefónu má bočná obrazovka ďalšie možnosti využitia. Zobraziť môže napríklad pravítko, časovač, aktuálne správy, skratky na spustenie aplikácií, zapnutie baterky a podobne. V multimediálnych aplikáciách umožní ovládať prehrávanie a zobraziť notifikácie bez toho, aby ste museli opustiť sledovaný film. Pri použití obalu špeciálne určeného pre Note Edge, sa budú na bočnom displeji zobrazovať aj informácie o aktuálnom čase, o zmeškaných udalostiach, či prichádzajúcich hovoroch, ktoré môže zodvihnúť bez toho, aby ste museli obal otvoriť. K dispozícii sú aj ďalšie nástroje spoločnosti, ktoré sú vždy k dispozícii. Navyše, Samsung pre vývojárov aplikácií sprístupní aj SDK, vďaka ktorému budú môcť postranný displej využívať naplno.

Samsung Galaxy Note Edge-1

Nastavenia postranného displeja umožňujú nielen zapnutie a vypnutie jednotlivých typov postranného displeja a jeho funkcií, ale umožňuje zapnúť aj nočné hodiny, ktoré sa budú vo zvolenom čase zobrazovať na bočnom displeji. Inak je tento model vybavený takmer rovnakými komponentami ako Note 4. Samozrejmosťou je teda podpora S Pen, prítomnosť procesora Snapdragon 805, 3 GB RAM, či 16 Mpix fotoaparátu s optickou stabilizáciou. Operačný systém Android 4.4 KitKat je upravený pre použitie pera S Pen a jeho pevnou súčasťou je aj používateľské prostredie TouchWiz.

Samsung Galaxy Note Edge-11

Samsung Galaxy Note Edge má byť dostupný len na vybraných trhoch, medzi ktorými by sa mohlo objaviť aj Slovensko. Nový model tabletofónu s unikátnou konštrukciou by sa podľa nám dostupných informácií mohol na našom trhu objaviť  už v priebehu prvého kvartálu budúceho roka. Jeho cena by sa mala pohybovať na úrovni od 800 do 850 eur.  Mali by ste oň záujem? Dajte nám vedieť v komentároch a ankete.

Chceli by ste si kúpiť nový Samsung Galaxy Note Edge?

Loading ... Loading ...

6.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+