MojAndroid

Odňatie zadného krytu smartfónu Samsung Galaxy Note 9 je trochu náročné, no štandardné. Je potrebný fén, prípadne iné zariadenie, ktorým smartfón zohrejete. Nové umiestnenie skeneru odtlačkov prstov je pri tomto spôsobe otvárania zariadenia bezpečnejšie, pretože nehrozí odrezanie jeho flex kábla.

Batéria je prilepená naozaj silno

Po odňatí zadného skleneného krytu je potrebné odskrutkovať niekoľko skrutiek, ktoré držia cievku, slúžiacu na bezdrôtové nabíjanie. Následne už vidíme všetky vnútornosti, vrátane batérie. Najskôr je možné vybrať matičnú dosku, ktorá obsahuje procesor a RAM. Následne sa dostaneme k fotoaparátu, 3,5 mm jacku či slúchadlu a mikrofónu. Batéria je prilepená veľmi silno a jej odňatie dá poriadne zabrať.

Výhodou je vcelku slušná modularita

Samsung Galaxy Note 9 dostal celkové skóre opraviteľnosti 4 z 10. Výhodou je, že komponenty sú modulárne a teda jednoducho vymeniteľné, pričom nie je potrebné vymieňať celé časti zariadenia. Rovnako je výhodou aj fakt, že všetky skrutky sú rovnaké, stačí vám jeden skrutkovač.

Najväčším problémom zostáva všadeprítomné lepidlo. Či už to, ktoré drží batériu alebo aj to, ktoré je medzi zariadením a zadným krytom. Vďaka nemu je však zariadenie vodeodolné, Samsung určite vedel, čo robí.

Náš tip
Test odolnosti Samsungu Galaxy Note 9 odhalil jednu drobnú konštrukčnú chybu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+