MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Konečne poriadna výdrž

Jednou z najväčších noviniek v smartfóne Samsung Galaxy Note 9 je batéria s kapacitou 4000 mAh. To je dramatický nárast oproti 3300 mAh v predchádzajúcej generácii a na celkovom používateľskom zážitku sa táto hodnota mala podpísať najväčšmi. Výsledok je skutočne veľmi potešiteľný.

Samsung Galaxy Note 9 je konečne smartfón, ktorý zvládne aj náročnejší deň. Aby sme batériu poriadne otestovali, telefón sme počas testovania vôbec nešetrili. Jas displeja sme mali nastavený na nadpriemerných hodnotách, veľa sme sa pohybovali vonku a synchronizovali sme v telefóne všetko, čo sa synchronizovať dalo. Ani tak sme ho však za jeden deň celkom nevybili a po 2 hodinách a 40 minútach zapnutého displeja nám stále zostávalo 37 % batérie. To síce na prvý pohľad nemusí vyzerať očarujúco, no telefón bol počas tej doby vyťažený naozaj nadpriemerne.

Pri bežnom dni s podobnými hodnotami zapnutého displeja nám na konci dňa zostávalo aj 45 – 50 % batérie. Potešila nás výdrž v pohotovostnom režime, keď sa telefón vybíjal naozaj iba minimálne. Počas zimných mesiacov, keď bude vonku menej svetla a telefón nebude tak často svietiť so svojím extrémnym jasom, sa môžete tešiť na ešte lepšiu výdrž. My sme vonku aktívne testovali kameru, nahrávali sme videá a počas toho displej svietil na maxime. Ak sme sa ale počas dňa zdržiavali viac vnútri a displej mal priemerný jas, výdrž na jedno nabitie sa dostávala cez 5 hodín zapnutého displeja.

Stále platí, že sme synchronizovali tri účty Google, niekoľko sociálnych sietí a počas dňa sme pár minút hrali PUBG Mobile či Fortnite, sledovali videá na YouTube a robili desiatky záberov a videí.

Iste, výdrž telefónu možno nie je taká ako v prípade iných smartfónov so 4 000 mAh batériou, no stále sme boli spokojní. Note 9 konečne vydrží na jedno nabitie aj celý náročný deň a to je niečo, čo sme už pár rokov povedať nemohli.

Telefón tiež podporuje rýchle nabíjanie, no stále ide o už starší typ Quick Charge 2.0. Rovnaké nabíjanie ponúka Samsung aj v ostatných prémiových smartfónoch, no je už na čase, aby sa v tomto smere dostal na úroveň konkurencie. Samsung Galaxy Note 9 sa z 0 % na 100 % nabil v našom teste za 2 hodiny a 7 minút. To síce nie je najhorší výsledok, no napríklad Huawei P20 Pro s rovnako veľkou batériou to zvládne za podstatne kratší čas. Nižšie si môžete pozrieť kompletný priebeh nabíjania Note 9 s pribalenou nabíjačkou:

 • 15 minút – 16 %
 • 30 minút – 30 %
 • 45 minút – 44 %
 • 60 minút – 58 %
 • 100 % – 2 hodiny 7 minút

Samsung Galaxy Note 9: Záverečné hodnotenie

Samsung tento rok stavil na istotu, o tom niet pochýb. Najskôr prišiel s vlajkovými loďami série Galaxy S9, ktoré sú takmer na nerozoznanie od vlaňajších modelov, no aj tak zožal úspech – sú to jednoducho vynikajúce telefóny. To isté platí aj o Note 9, ktorý patrí k absolútnej špičke na trhu. Inovácií je tu oveľa viac ako v prípade klasickej línie vlajkových lodí, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať. Pero S Pen je praktickejšie ako kedykoľvek predtým, telefón je extrémne výkonný a má vynikajúci fotoaparát. Čo je ešte dôležitejšie, konečne sa výraznejšie zlepšila aj výdrž batérie.

Stále ale platí, že aj Samsung Galaxy Note 8 je skvelý smartfón. V prospech novinky hovorí najmä lepšia batéria, no v ostatných smeroch ide o porovnateľné zariadenia. Ak máte vlaňajší model, zrejme nemáte dôvod ho meniť. Ak si ale kupujete telefón teraz, určite by ste si mali rozmyslieť investíciu. Samsung Galaxy Note 9 síce prichádza s tisícovou cenovkou, no oproti Note 8 dostanete dvakrát väčšiu pamäť, oveľa väčšiu batériu, inteligentný a niekoľko drobností navyše ako napríklad možnosť využívať DeX bez zakúpenia dokovacej stanice. Okrem toho získate záruku aktualizácií aj po tom, ako ich prestane dostávať Note 8. Hoci sa to hneď nemusí zdať, Samsung Galaxy Note 9 ponúka naozaj dosť noviniek na to, aby sa dalo hovoriť o generačnej obmene. Čo je ale najdôležitejšie, Note 9 potvrdil svoje postavenie na špici rebríčka vlajkových lodí a zaslúžene mu patrí titul jedného z najlepších smartfónov na trhu. Tentokrát naozaj bez väčších kompromisov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.7

Samsung Galaxy Note 9

Samsung so svojou vlajkovou loďou Samsung Galaxy Note 9 stavil na istotu, no tentokrát to hodnotíme kladne. Telefón neobsahuje žiaden výrez v displeji a nemusel sa zbaviť 3,5mm jacku pre slúchadlá a aj tak je štýlový a zaujímavý. Má najlepšie pero S Pen v histórii a konečne aj dobrú výdrž batérie. Displej vám svojou kvalitou vyrazí dych a všetkých fanúšikov Samsung poteší, že výrobca nerobil žiadne kompromisy a nemenil zaužívané funkcie v systéme. Kamera je vďaka umelej inteligencii ešte lepšia ako kedykoľvek predtým a veľkým bonusom je aj väčšia základná pamäť 128 GB spolu so 6 GB RAM.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
100 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
90 %
Fotoaparát

 • Najkrajší displej na trhu
 • Konečne dobrá výdrž batérie
 • Extrémne praktické pero S Pen
 • Špičkový výkon
 • Vynikajúci fotoaparát so skvelým videom
 • Nechýba 3,5mm jack pre slúchadlá

 • Výraznejší modrý nádych bielej farby na displeji pri sledovaní z uhla
 • Zbytočné hardvérové tlačidlo pre Bixby, ktoré nie je možné preprogramovať
 • Malý skener odtlačkov prstov
16.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+