MojAndroid

Keď spoločnosť Samsung v auguste predstavila svoju vlajkovú loď Samsung Galaxy Note 9, dočkala sa viacerých pozitívnych ohlasov na jej funkcie. Displej novinky bol označený odborníkmi ako najlepší na trhu. Podobne úspešný bol v hodnoteniach aj fotoaparát. Recenzenti a zákazníci si pochvaľovali nový S-pen s podporou bluetooth, veľkú kapacitu batérie až 4000 mAh alebo vylepšenú funkciu DeX pre transformáciu smartfónu na desktopový počítač. Nie všetky funkcie Galaxy Note 9 sa ale stretli s úplným nadšením. Spoločnosť s novinkou predstavila aj novú verziu hlasového asistenta Bixby, ktorý má na zariadenie vlastné hardvérové tlačítko. Niektorí používatelia kritizovali nemožnosť vypnutia tohto tlačítka.

Hlasový asistent je dostupný len v úzkom počte svetových jazykov. Aj z toho dôvodu je pre viacerých zákazníkov zbytočný. Tí by radi Bixby tlačítko kvôli nechceným stlačeniam buď vypli alebo preprogramovali. Už pred mesiacom Samsung oznámil, že do mesiaca bude dostupná aktualizácia aplikácie Bixby, ktorá umožní Bixby tlačítko vypnúť. Tá je už dostupná v obchode Galaxy Apps, ale úplne vypnutie aj tak nie je možné. Na rozdiel do modelu Galaxy S9+, používateľ Galaxy Note 9 môže nastaviť len spustenie Bixby asistenta na dvojklik, čo aspoň trochu zabráni nechceným stlačeniam. Pokiaľ ale chcete Bixby tlačítku prisúdiť aj iné funkcie alebo ho vypnúť, tak je možnosť riešenia od tretích strán.

Náš tip
Samsung Galaxy J4+ a J6+: Väčšie displeje, batérie a duálny fotoaparát
20.9.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+