MojAndroid

Titulky svetových médií o mobilných technológiách tento týždeň zapĺňajú najnovšie modely Samsungu Galaxy S9 Galaxy S9+, predstavené pred pár dňami na MWC 2018 v Barcelone. Netreba ale zabúdať, že spoločnosť prináša každý rok novú generáciu až dvoch svojich vlajkových radocv.  Novú generáciu radu Note môžeme očakávať až koncom leta, ale už dnes sa o nej začínajú objavovať prvé informácie. Po fiasku s Galaxy Note 7, ktorý musel byť kvôli vybuchujúcej batérii stiahnutý z trhu, si minulý rok Samsung spravil reputáciu podareným modelom Galaxy Note 8. Napriek tomu mohol veľa ľudí sklamať, pretože nepriniesol skener odtlačkov priamo v displeji. Očakáva sa, že by sa mohol objaviť v tohtoročnom Galaxy Note 9. Čo ďalšie by mohol mať ukazuje benchmark, v ktorom sa toto zariadenie teraz pravdepodobne objavilo.

Spomínaným benchmarkom je Html5 test. V ňom zariadenie s produktovým označením SM-N960 dosiahlo skóre 522 z 555 bodov. Minuloročný model Samsung Galaxy Note 8 mal produktové označenie SM-N950. Podľa testu by mal mať displej Galaxy Note 9 pomer strán 18,5:9 rovnako ako minuloročná generácia. Displej sa pravdepodobne medzigeneračné nebude meniť podobne ako u Galaxy S9. Model v benchmarku má staršiu verziu Android Os 8.0. V čase uvedenia na trh, kedy už bude predstavený Android 9.0, by mal mať ale minimálne verziu 8.1.

3.3.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+