MojAndroid

Ako už býva dobrým zvykom, Zack z YouTube kanálu JerryRigEveryhing sa krátko po predstavení novej vlajkovej lode objaví s novým videom, kde novinku nekompromisne otestuje. Neskúša pritom jej výkon či fotoaparát, ale odolnosť konštrukcie zariadenia. Podľa očakávania sa do testu dostal aj nový Samsung Galaxy Note 8, ktorý veľmi slušne zvládol test poškriabaním, plameňom či ohnutím.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8 VS. iPhone 7 Plus: Ktorý z nich je rýchlejší?

Gorilla Glass 5 v akcii

Keďže Samsung používa na novom Note 8 dva kusy ochranného skla Gorilla Glass 5, bolo zrejmé, že bežné predmety ho ani z jednej strany nepoškriabu. Nebolo to možné dosiahnuť ani klasickým orezávačom, a tak sa o škrabance kľúčmi či inými bežnými predmetmi nebudete musieť obávať. Na druhej strane, test plameňom displej neprežil bez ujmy. Po približne 10 sekundách zostal na displeji permanentný fľak, ktorý väčšinou z LCD panelov zmizne. Super AMOLED displej si ale tento fľak zapamätal.

Kov sa poškriabe podľa očakávania

Samsung okrem skla používa na novom Note 8 aj kov. Z neho je vyrobený rám či malý rámček okolo šošoviek fotoaparátu. Všetky kovové časti je možné poškriabať aj nožom, no to je celkom očakávané. Na druhej strane, kovový rám je dostatočne pevný na to, aby zabránil akémukoľvek ohnutiu telefónu, a to aj pri aplikovaní väčšej sily. Telefón tak prešiel testom skutočne bez väčších problémov. Poškodenie displeja plameňom je síce nepríjemné, no niečo podobné sa pri bežnom používaní nestáva často.

Zdroj: JerryRigEverything via GizmoChina

8.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+