MojAndroid

Minuloročné vlajkové lode výrobcov telefónov a ich fotoaparáty už prešli viacerými porovnávacími testami či už z pohľadu fotografií alebo videí. Dôležitou súčasťou fotoaparátov tohtoročných top modelov je aj optická stabilizácia. A práve na tu sa zameral nasledovný video test spravený vo vozni idúceho metra. YouTuber Evan Rodgers v ňom otestoval štvoricu najpopulárnejších vlajkových lodí, konkrétne iPhone X, Huawei Mate 10 Pro, Google Pixel 2Samsung Galaxy Note 8. A ako si poradili s neustálymi vibráciami metra?

Víťazom prekvapivo nie je Google Pixel 2 s jeho pokročilou stabilizáciou obrazu, ktorá využíva OIS a EIS spolu s umelou inteligenciou, ale špičkovo vybavený Samsung Galaxy Note 8. Jeho obraz je pri otrasoch pevný ako skala. Rodgers o ňom napísal, že „si vibrácie dáva na obed“. Podstatne horšie pôsobí jeho priamy konkurent iPhone X, ktorého obraz sa neustále vlní. Optická stabilizácia je v týchto telefónoch ale hlavne zameraná na chôdzu a ako vidieť v ďalšom video teste od rovnakého autora, všetci štyria ju zvládajú na výbornej úrovni.

Zdroj: AndroidPolice

2.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+