MojAndroid

Samsung patrí medzi výrobcov, ktorí sa o softvér svojich modelov starajú. Aktualizácie síce nedostávajú medzi prvými, no podpora je dostatočne dlhá. Galaxy Note 8 už najnovší Android s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane. Avšak bezpečnostné aktualizácie prichádzajú pravidelne.

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8: Štvrťročné aktualizácie ešte rok

Doteraz dostával tento smartfón aktualizácie mesačne. Ale keďže má už svoj vek, výrobca ho presúva medzi modely, ktoré dostanú bezpečnostnú aktualizáciu štyrikrát za rok, informuje portál Phonearena.

Podpora potrvá pravdepodobne ešte jeden celý rok. Za ten čas by mal Samsung Galaxy Note 8 dostať ešte 4 aktualizácie, tá posledná by mala prísť v októbri roka 2021.

3 veľké aktualizácie pre nové prémiové Samsung modely

Samsung doteraz garantoval dve väčšie aktualizácie svojich modelov na najnovší operačný systém Android. Minimálne vlajkových lodí z radov Galaxy Note a Galaxy S. Prednedávnom spoločnosť oznámila, že prémiovejšie modely dostanú tri veľké aktualizácie.

Táto novinka sa ale smartfónov predstavených v roku 2017 netýka. Predĺženú softvérovú podporu dostanú vlajkové lode novšie ako Galaxy S10 (vrátane). Počíta sa aj s tabletmi radu Galaxy Tab S a tiež so všetkými skladacími modelmi. A výrobca nezabudol ani na vyššiu strednú triedu. Niektoré smartfóny z radu Galaxy A dostanú tiež tri veľké aktualizácie.

Náš tip
Android 11: Kedy dostane novú verziu operačného systému váš smartfón?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+