MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Obavy sa nepotvrdili

O batérii v Samsung Galaxy Note 8 sa toho popísali na internete skutočne veľa. Akumulátor s kapacitou 3300 mAh vyzerá na prvý pohľad pri 6,3″ QHD+ displeji ako nedostatočný. Samsung všetkých uistil, že lepší procesor bude mať veľký vplyv na lepšiu výdrž batérie, ale ani to mnohých nepresvedčilo. Možno vás preto presvedčí náš test, v ktorom Note 8 naozaj ponúkol bezproblémovú celodennú výdrž na jedno nabitie.

Zrejme sú už navždy preč časy, keď modely série Note vo výdrže batérie porážali väčšinu konkurencie. V prípade Note 8 to tak síce nie je, no dobrou správou je, že telefón nezaostáva za ostatnými vlajkovými loďami. Ponúka celodennú výdrž batérie, rýchle nabíjanie a aj podporu bezdrôtového nabíjania. Výsledkom je skutočne spoľahlivý nástroj, ktorý vás nenechá v štichu.

My sme z telefónu boli schopní dostať aj 4 hodiny zapnutého displeja na jedno nabitie. Mali sme pritom celý čas aktivované mobilné dáta, Wi-Fi, GPS, Bluetooth a aj Always-On displej. Využívali sme telefón naplno, nijako sme sa neobmedzovali, mali sme nastavenú synchronizáciu dvoch Google účtov a niekoľkých účtov sociálnych sietí, fotili sme, telefonovali a skúšali rôzne fičúry telefónu.

Pri takomto použití telefónu sme v jeden konkrétny deň telefón odpojili ráno z nabíjačky a večer o 21:00 sme mali ešte 25 % batérie, pričom displej bol dovtedy zapnutý 3 hodiny. To by znamenalo, že máme k dispozícii ešte stále aspoň hodinu zapnutého displeja, čo je o deviatej večer veľmi slušná hodnota. Dobrou správou je, že rozdiel oproti použitiu FHD+ rozlíšenia je skutočne zanedbateľný a pri použití najvyššieho rozlíšenia bola výdrž batérie veľmi podobná.

Nenaplnili sa tak žiadne dohady o tom, že by telefón nemal poskytnúť dostatočnú výdrž na jedno nabitie. Hoci v tejto kategórii neexceluje, je dostatočne dobrý na to, aby naplnil očakávania väčšiny používateľov. Ak ho predsa len vybijete, oceníte rýchle nabíjanie, vďaka ktorému telefón z 0 % na 100 % nabijete za približne hodinu a pol. Nechýba ani podpora bezdrôtového nabíjania, ktoré využijete napríklad v aute.

Samsung Galaxy Note 8: Záverečné hodnotenie

Telefóny ako Samsung Galaxy Note 8 sa hodnotia veľmi ľahko. Tento konkrétny smartfón je síce trochu výnimočný v tom, že nasleduje špecifický prípad tragédie z minulého roku, no zrejme nikto nepochyboval o tom, že Samsung si dá na novinke o to viac záležať. Výsledkom je jeden z najlepších telefónov na trhu, ktorý dominuje takmer v každej kategórii.

Nesie so sebou ale jeden veľký údel – svoju cenu. Stojí totiž 999 EUR, čo u nás predstavuje jeden z najdrahších telefónov na trhu. Okrem toho, Samsung sám ponúka model S8+, ktorý je výrazne lacnejší a takmer rovnako dobrý ako Note 8. Nemá ale pero S Pen a duálny fotoaparát, čo ale mnohým používateľom prekážať nebude. Na druhej strane, séria Note má takých verných prívržencov, že cena pre nich zrejme nebude hrať rolu. Note 8 zatiaľ trhá viaceré rekordy a záujem oň je obrovský.

Ak ste fanúšikom série Note, nová generácia bude pre vás ako stvorená. Ak ste verní oficiálnej slovenskej distribúcii, znamená to, že posledným dostupným modelom z tejto série bol Samsung Galaxy Note 4 spred troch rokov. Zároveň je ale Samsung Galaxy Note 8 vhodný aj ako prvý krok do sveta smartfónov so stylusom – ponúka toho totiž vďaka peru S Pen oveľa viac ako ktorýkoľvek iný smartfón na trhu. Je iba na vás, či je táto pridaná hodnota pre vás zaujímavá a hodná svojej ceny. Ak mu ale dáte šancu, Note 8 si vás získa a nepustí a je veľmi pravdepodobné, že iný telefón už ani nebudete chcieť. S Pen má svoje čaro, ktoré pobláznilo už milióny ľudí a Note 8 má potenciál získať si milióny ďalších.

Plusy

+ Fantastický displej

+ Výkonu na rozdávanie

+ Pero S Pen

+ Praktický duálny fotoaparát

+ Užitočné softvérové vylepšenia

Mínusy

– Umiestnenie skeneru odtlačkov

– Reproduktor

– Cena

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+