MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Lepší sme ešte nevideli

Je to tak – Samsung Galaxy Note 8 má vynikajúci displej, podľa niektorých dokonca najlepší na trhu. Toto potvrdiť nevieme a nedokážeme voľným okom posúdiť, nakoľko je lepší napríklad od série S8, no je isté, že patrí k absolútnej špičke na trhu. Dlhé roky ladený Super AMOLED panel je väčší ako kedykoľvek predtým, ponúka verné, no zároveň pekné sýte farby, dokonalú čiernu, absolútne špičkové pozorovacie uhly a zrejme najlepšiu čitateľnosť na priamom slnku, akú sme kedy videli.

Displej skutočne stojí za to.

Naozaj to nepreháňame, displej patrí medzi najväčšie prednosti nového Note 8. Je dominantou celého smartfónu a bude vás sprevádzať pri všetkom, čo so smartfónom budete robiť. Je ideálny na multimédiá, YouTube videá na ňom vyzerajú skvele a užijete si ich aj vo vysokom rozlíšení. Samotný panel ponúka už štandardné rozlíšenie 1440 x 2960 pixelov, pričom si v nastaveniach môžete vybrať aj FHD+ rozlíšenie či dokonca ešte nižšie HD+. Na takto veľkom paneli ale už oceníte pixely navyše a keďže dopad na spotrebu nie je pri najvyššom nastavení nijako radikálny, určite vám pre lepší zážitok odporúčame zmeniť základné nastavenie na WQHD+.

Okrem toho si v nastaveniach môžete zvoliť ďalšie možnosti zobrazenia. Môžete zmeniť režim farieb alebo ich teplotu, no my sme nič meniť nepotrebovali a aj tak sme boli s farbami spokojní. Automatický jas tiež fungoval veľmi dobre, pričom na priamom slnku bol telefón s týmto nastavením schopný prejsť do skutočne vysokého jasu, vďaka ktorému sme s ním nemali problém ani počas najslnečnejších dní.

Okrem toho nás potešila aj možnosť nastavenia “Lupy” na displeji a veľkosti písma. Kombináciou týchto nastavení môžete nájsť presne takú úroveň veľkosti obsahu na displeji, vďaka ktorej bude pre vás dostatočne čitateľný a zároveň sa ho na displej zmestí čo najviac. Samozrejme, nechýba možnosť meniť font písma, čo je pre zariadenia Samsung už typické. Skvele fungoval aj filter modrého svetla v noci, ktorý sme mali aktivovaný “od súmraku do úsvitu” a vždy pracoval presne podľa našich predstáv.

Výkon a pamäť: Len to najlepšie

Po stránke výkonu sa toho v prípade Samsung Galaxy Note 8 oproti sérii S8 veľa nezmenilo. Nájdeme tu rovnaký procesor Exynos 8895 Octa v našej verzii a Snapdragon 835 v USA a Číne. Novinkou je použitie 6 GB RAM, čo výrazne pomáha pri multitaskingu. Všetko ostatné je nezmenené, no to v preklade znamená špičkový výkon vhodný na akékoľvek úkony.

Telefón ani raz nezaváhal a absolútne so všetkým si poradil bez akýchkoľvek problémov. Nestretli sme sa so žiadnymi zasekuntiami, animácie boli vždy plynulé, spúšťanie aplikácií rýchle a prepínanie medzi nimi pohodlné a bezproblémové. Jednoducho, ide o výkonnostne vynikajúco vybavený telefón vhodný na tie najnáročnejšie úkony vrátane náročných aplikácií a hier.

Po stránke pamäti tiež nemáme žiadne výhrady. My sme testovali model so 64 GB základnou vnútornou pamäťou, ktorý sa zrejme dostane do rúk väčšine majiteľov. Prítomnosť slotu na microSD pamäťové karty však odstráni akékoľvek pochybnosti aj tých najnáročnejších používateľov. Skrátka, ak požadujete skutočne špičkový výkon, Galaxy Note 8 vám to do bodky splní a ani sa pri tom nezapotí.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
24.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+