MojAndroid

To, že Samsung tento rok predstaví nový Note 8 je už istá vec. Potvrdil to aj samotný riaditeľ mobilnej divízie Samsungu, DJ Koh. A hoci nepoznáme presný dátum jeho uvedenia na trh, tak už vieme, aké ponesie kódové označenie. Podľa správy z portálu SamMobile nesie Note 8 interné označenie Great, v preklade “skvelý”.

Séria Samsung Galaxy Note zažila minulý rok veľkú ranu v podobe fiaska s Note 7. Ten bol vybavený chybnou batériou, ktorá spôsobovala kritické prehriatie smartfónu a jeho vznietenie. Výrobca tak musel stiahnuť viac ako 2,5 milióna kusov, ktoré boli už v obehu. Samsung tak prišiel o nemalé peniaze, čo je však horšie, aj o dobrú povesť, ktorá utrpela najmä v USA, kde sa problém s Note 7 prejavil najviac. Aj preto musí byť nový Note 8 niečim výnimočný a exkluzívny, vďaka čomu by si napravil reputáciu u svojich zákazníkov. Možno aj preto si Samsung zvolil kódové ozančenie Great, ktoré by mohlo naznačovať to, čím spoločnosť chce aby Note 8 bol.

Číselné kódové označenie pre Note 8 má byť SM-N950F (Note 7 bol označovaný kombináciou SM-N930F). Samsung tak preskočí číslo 4, ktoré je v Južnej Kórei považované za nešťastné. Predpokladaný dátum predstavenia novinky odhadujeme niekedy na druhý polrok. Je možné, že Samsung bude chcieť novú generáciu zariadenia uviesť na výstave IFA, ktorá sa koná koncom leta.

Zdroj: Androidauthority

7.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+