MojAndroid

Spoločnosť Samsung dnes predstavila dlhú očakávanú novinku Samsung Galaxy Note 8. Minuloročný debakel s explodujúcim Galaxy Note 7 jej pošramotil povesť, a tak nenechala nič na náhodu. Nový Galaxy Note 8 je momentálne po mnohých stránkach najvybavenejším Android telefónom. Skvelý displej a výkon dopĺňa výborný fotoaparát. A ten má ako prvý duálnu optickú stabilizáciu(OIS)

Fotoaparát Galaxy Note 8 je zložený z dvoch kamier. Prvá hlavná širokouhlá (ekvivalent k 26 mm) má 12 megapixelov a 1/2.55″ senzor so svetelnosťou f/1.7. Druhá slúžiaca ako pevný teleobjektív (ekvivalent k 52 mm), respektíve dvojnásobný zoom má rovnako 12 megapixelov a 1/3.4″ senzor so svetelnosťou  f/2.4. Duálne kamery u telefónov niesu ničím novým, a to ani s pevným zoomom. Doteraz ale platilo, že optickú stabilizáciu (OIS) mala len jedna z nich. A Samsung u Galaxy Note 8 si tak optickou stabilizáciou u oboch kamier pripisuje ďalšie prvenstvo. Vďaka tomu budete môcť fotiť snímky prípadne natáčať videa v pohybe a pri roztrasených momentoch aj pri dvojnásobnom optickom priblížení.

Zdroj: PhoneArena

24.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+