MojAndroid

Čas predstavenia pripravovaného tabletofónu Samsung Galaxy Note 7 sa už nezadržateľne blíži. Telefón bude odhalený už zajtra a hoci máme dobrú predstavu o tom, čo ponúkne a ako bude vyzerať, ešte stále nám niektoré informácie chýbajú. Napríklad sme doteraz nepočuli veľa o tom, čo nové ponúkne ikonické pero S Pen. Teraz sa ale objavili uniknuté informácie, ktoré naznačujú, aké tri nové funkcie pero ponúkne.

Samsung Galaxy Note 7 S Pen 1

Prvou zaujímavou funkciou je Translate. Tá umožní jednoduchý preklad zobrazovaných slov za pomoci pera S Pen. Stačí, keď funkciu vyberiete zo známeho menu pre pero a následne už iba podržíte pero nad daným slovom. K dispozícii je dokonca aj možnosť prehrať si výslovnosť slova prostredníctvom stlačenia drobnej ikony reproduktoru.

Samsung Galaxy Note 7 S Pen 2

Druhá funkcia nesie označenie Magnify. Tá zasa umožní zväčšiť danú časť zobrazovaného obsahu podobne, ako by ste to robili s lupou. Jednoducho spustíte funkciu zo špeciálneho menu a znovu stačí podržať pero S Pen nad danou časťou obrazovky. Všetok obsah sa zväčší, a vy tak budete vedieť lepšie prečítať drobný text, či pozrieť si detaily obrázkov bez nutnosti použitia špeciálnej aplikácie.

Samsung Galaxy Note 7 S Pen 3

Poslednou doposiaľ známou funkciou je Glance. Tá umožní zobraziť rýchly náhľad aplikácie po podržaní pera nad miniatúrou tejto aplikácie. Malo by ísť o užitočné oživenie multitaskingu na novom Note 7, no samotnú užitočnosť otestujeme až v praxi. Okrem toho by nový tabletofón mal disponovať aj funkciou písania perom S Pen pod vodou, no to je už skutočne iba dohad a na potvrdenie týchto informácií si ešte budeme musieť niekoľko hodín počkať.

Samsung Galaxy Note 7 S Pen 4

Zdroj: AndroidGalaxys via SamMobile

1.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+