MojAndroid

Ako pri každom TOP zariadení, aj v prípade nového Samsungu Galaxy Note 7 si ho na parádu zobral známy portál iFixit, aby ho rozobral do poslednej skrutky a určil náročnosť jeho opravy. Tá ale zrejme nepoteší používateľov, ktorí si opravujú svoje smartfóny doma. Note 7 je totižto naozaj ťažké svojpomocne opraviť, no je na tom lepšie ako jeho predchodca – Samsung Galaxy S7.

Rozobratie tohto zariadenia pánmi z iFixit odhalilo netradičné zapojenie batérie, ktorá sa tým pádom mení naozaj ťažko. Okrem toho tvrdia odborníci aj to, že je “zrejme nemožné” vymeniť predné zahnuté sklo bez toho, aby ste poškodili displej. To nie je dobrá správa pre tých, ktorým často padá mobil na zem – ak sa vám raz rozbije ochranné sklo, budete ho musieť vymeniť aj s displejom. Aj kvôli týmto problémom dostal Note 7 iba 4 body z 10, čo sa opraviteľnosti týka.

Zdroj: iFixit

19.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+