MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výdrž batérie

Samsung do Galaxy Note 7 integroval 3500 mAh batériu, ktorá je oproti Note 5 síce o 500 mAh väčšia, no v porovnaní s Galaxy S7 edge o 100 mAh menšia. Aj napriek tomu je ale výdrž na veľmi dobrej úrovni. Nejde síce o žiadneho rekordmana, no svoju prácu odvádza aj v spojení so šetriacimi režimami dobre a je porovnateľná s Galaxy S7 edge. V praxi sme dosiahli výdrž na úrovni 24 a viac hodín s displejom zapnutým minimálne 4 hodiny a aktivovanou funkciou Always On displeja (AOD). Samozrejme, počas toho sme Note 7 využívali naplno, a to na hranie hier, prácu s fotoaparátom, ako aj na testovanie systému, čítanie e-mailov, RSS správ a počúvanie hudby cez Spotify. Internetové pripojenie zabezpečovala v pomere 50:50 4G sieť a WiFi.

Samsung Galaxy Note 7 však dokáže vydržať ešte dlhšie. Ak vypnete AOD a aktivujete režim šetrenia energie, tak získate niekoľko hodín používania navyše. V našom konkrétnom prípade sme po vypnutí Alway On displeja a aktivovaní šetriaceho režimu dosiahli výdrž na úrovni 30 hodín s displejom aktívnym po dobu približne 5 hodín. Ak ale potrebujete dostať z Note 7 jeho maximum, môžete prepnúť na režim maximálneho šetrenia energie, pri ktorom už Samsung obmedzuje, čo sa dá. Maximálny jas dosahuje 80%, rozlíšenie displeja sa nastaví na HD, obmedzuje tiež výkon, vizuálne efekty, či vypína WiFi a mobilné dátové pripojenie. Každý z týchto šetriacich režimov sa dá pomerne dobre prispôsobiť.

Spolu s Galaxy Note 7 prichádza v balení aj nabíjačka s podporou rýchleho nabíjania. Tá umožňuje nabiť batériu z 0 na 50% už za 36 minút, na 100% to trvá 1 hodinu a 40 minút.

Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy Note 7 je skutočným skvostom medzi tabletofónmi. Vo svojej kategórii má dnes síce veľa súperov, no ani jeden z nich neponúka napríklad pero, ktoré z Note 7 robí skutočný unikát. Okrem toho vyniká ale aj odolnosťou voči vode a prachu, či podporou funkcií, ktoré nikde inde nenájdete. Pridajte k tomu pravidelné aktualizácie, skvelý dizajn, konštrukčné spracovanie a dostávate smartfón, ktorému sa dnes nevyrovná žiadny iný.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-7

My sme si Samsung Galaxy Note 7 obľúbili nielen vďaka vyššie spomínaným vlastnostiam, ale aj rýchlosti, dobrej výdrži batérie, či fotoaparátu, ktorý patrí k najlepším na trhu. To všetko sa však odrazilo aj na cenovke, ktorá spadá do kategórie najdrahších smartfónov na trhu. Za Note 7 tak zaplatíte sumu na úrovni 849 eur, čo nie je málo. Ak však chcete vlastniť nekompromisný pracovný nástroj, ktorý sa zmestí do dlane vašej ruky, tak potom je jeho kúpa skutočne tou najlepšou voľbou.

TIP_redakcie_MojAndroidSK-e1353084798275

Samsungu Galaxy Note 7 sme sa vzhľadom na jeho funkcie a celkové prevedenie rozhodli udeliť aj ocenenie Tip redakcie. 

Plusy:

  • Skvelý displej
  • Dizajn a konštrukčné spracovanie
  • Pero S Pen a jeho funkcie
  • Odolný voči vode a prachu
  • Výborná výdrž batérie
  • Bonus v podobe skeneru dúhovky

Mínusy:

  • Cena
  • Sklo na zadnej strane sa poškriabe ľahšie ako kov

[taq_review]

22.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+