MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon a pamäť: Veľkorysý v každom smere

Hardvérová výbava je totožná s ostatnými vlajkovými loďami v portfóliu spoločnosti. Nájdete tu rovnaký 8-jadrový procesor Exynos 8890, ako aj 4 GB operačnej pamäte RAM, presne ako v Samsungu Galaxy S7 alebo S7 edge. Táto osvedčená dvojica sa stará o vysoký výkon a rýchle reakcie zariadenia. Všetko funguje plynule a bez zaváhania. Multitasking, prehrávanie 4K videí, prehliadanie webu, práca s perom a niekoľkými aplikáciami súčasne, to všetko Samsung Galaxy Note 7 zvláda vo väčšine prípadov ľavou-zadnou – raz či dvakrát sme ho prichytili aj pri nejakom tom spomalení. Musíme tiež podotknúť, že dnes určite nepatrí k najvýkonnejším zariadeniam na trhu, čo má za následok práve použitie rovnakých komponentov ako v prípade S7 a S7 edge. Vzhľadom na to, že výkonu je ale viac než dostatok, mu to nemáme až tak za zlé.

Herný výkon použitej zostavy ostáva stále na vysokých hodnotách. V 3D Marku sme pri teste Ice Storm Unlimited namerali skóre na úrovni 26 077 bodov, pri náročnejšom teste Sling Shot to bolo 2163 bodov. Tieto potvrdzujú, že Samsung Galaxy Note 7 nie je iba pracovným, ale aj herným nástrojom. Na veľkom QHD displeji si graficky náročné hry vychutnáte skutočne naplno, a to pri plných detailoch. Ani pri vyššom zaťažení pritom nedochádza k nadmernému prehrievaniu a teploty sa držia na úrovni do 40 stupňov.

Samsung Galaxy Note 7 je dostatočne vybavený aj po stránke internej pamäte. Tá ponúka kapacitu až 64 GB, z ktorej systém zaberá približne 11 GB. Pre koncového používateľa tak ostáva niečo cez 53 GB ukladacieho priestoru, čo je viac než dosť. Navyše, na výber je tu ale aj niekoľko možností, ako vnútornú pamäť rozšíriť. Spraviť tak môžete prostredníctvom pamäťovej karty microSD (podporované kapacity do 256 GB) alebo externých USB úložísk, ktoré je možné pripojiť prostredníctvom dodávanej redukcie z USB C na klasické USB.

Okrem toho Samsung v Note 7 po prvýkrát použil aj vlastný cloud s kapacitou 15 GB. Ten umožňuje poňať niektoré dáta, vrátane kontaktov, udalostí kalendára, poznámok aplikácie Samsung Notes, záložiek internetového prehliadača, údajov prediktívnej klávesnice a galérie, z ktorej sa budú do cloudu ukladať fotografie, videá aj príbehy. Samozrejme, zvoliť môžete, kedy a ktoré dáta sa majú synchronizovať iba cez WiFi. Samsung Cloud však nie je plnohodnotným cloudovým úložiskom ako napríklad DropBox alebo Google Disk. Nemôžete teda doň uložiť alebo z neho stiahnuť ľubovoľný súbor a slúži vyslovene na účely zálohovania.

Testu sme podrobili aj rýchlosť flash pamäte a RAM. Na Samsungu Galaxy Note 7 dosahujú rýchlosti na úrovni 300/146 MBps (čítanie/zápis), resp. 13 000 MBps. To je o niečo menej ako v prípade S7 edge.

Multimédiá: Hlavne hlasno a kvalitne

Hlasný reproduktor na Note 7 je, podobne ako aj na iných vlajkových lodiach výrobcu, nadpriemerne hlasný, pričom kvalitou patrí k lepšiemu priemeru. Samozrejme, na BoomSound reproduktory, ktoré poznáme z HTC One M9 či M8 sa najmä podaním basov nechytá. Aj tak sme ale s reprodukciou hudby boli spokojní. To isté platí aj o počúvaní cez 3,5 mm audio jack, pri ktorom slúchadlá vedia poskytnúť vyrovnanú frekvenčnú charakteristiku a príjemné basy. Ak sa vám ale zvuk nebude páčiť, môžete ho ďalej vylepšovať. Môžete na to použiť niekoľko dostupných efektov, vrátane “Zvýšenia rozlíšenia na UHQ“, ktorý zlepší rozlíšenie zvuku hudby a videí. Profil elektrónkový zosilňovač simuluje jemnú farbu zvuku elektrónkového zosilňovača. No a k dispozícii sú tiež ďalšie efekty – Priestorový zvuk a Koncertná sieň, či funkcia Adapt Sound, ktorá na základe série tónov optimalizuje zvuk podľa sluchu každého používateľa. Samozrejmosťou je tiež prítomnosť 7-pásmového ekvalizéra, ktorý môžete nastaviť manuálne alebo pomocou niektorého z prednastavených profilov.

Galéria ponúka už tradičnú kombináciu funkcií. Fotografie sa tu v nastaviteľnej mriežke radia podľa dátumu vytvorenia alebo do albumov. Každú z nich je možné označiť alebo upraviť prostredníctvom niekoľkých nástrojov, efektov, nálepiek alebo kreslením. Navyše, ak chcete pred zrakom zvedavcov ochrániť niektoré zábery alebo obrázky, môžete ich uschovať do bezpečnostného priečinku, o ktorom sme písali už v časti venovanej bezpečnosti. Hudobný prehrávač od Samsungu tu chýba úplne. Ten nahrádza aplikácia Hudba Play.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
22.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+