MojAndroid

Samsung podnikne ďalšie opatrenia proti používateľom, ktorí sa rozhodli ponechať si nebezpečný Galaxy Note 7. A zatiaľ čo v USA juhokorejský výrobca chce Note 7 doslova úplne vypnúť, tak v Európe volí trochu umiernenejší prístup. Majitelia Note 7 v USA a Kanade totižto dostanú “smrtiacu” aktualizáciu, ktorá znemožní nabíjanie telefónu alebo ho úplne odpojí od mobilnej siete tak, aby sa nedal používať na telefonovanie či pripojenie k internetu a posielaniu správ. Na druhej strane Atlantiku je však situácia trochu iná.

Náš tip
Samsung obmedzí batériu v Note 7 na 60%. Chce, aby ho každý vrátil + oficiálne vyjadrenie

Náš tip
Za vybuchujúcim Samsungom Galaxy Note 7 môže málo miesta pre batériu

Galaxy Note 7 v Európe síce dostane tiež update, ten však nebude zasahovať do fungovania prístroja až takým drastickým spôsobom. Aj keď spoločnosť to oficiálne nepotvrdila, tak podľa BBC, vydá aktualizáciu, ktorá obmedzí nabíjanie batérie na maximálne 30% jej kapacity. V Európe údajne Note 7 používa ešte stále 10% používateľov, ktorí si ho pôvodne kúpili a Samsung chce, aby ho čo najviac z nich aj vrátilo. Aktualizácia má vyjsť už 15. decembra. To, či ju môžu očakávať aj slovenskí majitelia zisťujeme.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7: Rozprávkový začiatok nasledovaný strmým pádom | TÉMA

Zdroj: phandroid

 

10.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+