MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila svoje nové RAM moduly pre smartfóny. Ide o LPDDR4 RAM s kapacitou 6 GB a 10 nm výrobnou technológiou. Dátum predstavenia tejto novej RAM naznačuje, že by sme ju veľmi pravdepodobne mohli vidieť v pripravovanom tabletofóne Samsung Galaxy Note 6, ktorý by mal byť predstavený niekedy v najbližších mesiacoch.

Náš tip
Vieme, kedy bude predstavený Samsung Galaxy Note 6. Nebudeme čakať dlho

Ďalšie dohady naznačujú, že telefón ponúkne 5,8″ displej so špeciálnou technológiou Slimp RGB AMOLED. Galaxy Note 6 by mal ponúknuť procesor Snapdragon 823 a objavili sa informácie aj o tom, že by sme sa mohli dočkať aj skeneru sietnice oka. To naznačuje najnovší patent, o ktorý spoločnosť Samsung požiadala v Európskej únii.

samsung patent

Ide konkrétne o dva patenty s názvami Samsung Eyeprint a Samsung Iris, čo jednoznačne naznačuje, že by sa malo jednať o skener dúhovky oka. O tejto funkcii sa špekulovalo už v minulosti a dokonca sme si mysleli, že ju možno uvidíme už na tohtoročnej generácii vlajkových lodí. Toho sme sa síce nedočkali, no je čoraz pravdepodobnejšie, že technológiu uvidíme v najnovšom tabletofóne radu Galaxy Note. Ten by podľa posledných informácií mal byť predstavený v auguste tohto roku, no to ide ešte o nepotvrdené informácie, ktoré sa môžu ľahko zmeniť.

Zdroj: tech.huanqiu.com, galaxyclub.nl via SamMobile 1, 2

21.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+