MojAndroid

Nový Samsung Galaxy Note 5 opäť ponúka okrem skvelých špecifikácií aj stylus S-Pen. Ten je už tradičným doplnkom tabletofónov Galaxy Note a patrí medzi hlavné výhody tohto zariadenia oproti konkurenčným tabletofónom. Najnovšie zistenia ale ukazujú, že nový Galaxy Note 5 má s perom S-Pen jeden veľký problém.

Na predchádzajúcich zariadeniach z radu Galaxy Note nebolo možné vložiť pero do zariadenia opačne. Bránil tomu samotný dizajn pera, no postupom času sa aj stylus vyvíjal a v súčasnosti ponúka iný tvar, ako v predchádzajúcich modeloch. Tentokrát ale je možné vložiť pero do zariadenia opačne aj úplnou náhodou. Dizajn pera to dovoľuje a podľa užívateľov ani nezbadáte, že ho do telefónu vkladáte opačne. Ak sa vám to ale náhodou stane, môžete mať skutočné problémy. Niektorí užívatelia uvádzajú, že sa im úplne pokazila detekcia odobrania pera S-Pen. Niektorým ďalším sa zasa pero v zariadení úplne zaseklo. Mnohí pritom udávajú, že pri takomto chybnom zasunutí pera necítili takmer žiaden odpor a až do poslednej chvíle si nevšimli, že robia niečo zle.

Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať zrejmé, táto chyba môže mať skutočne vážne následky pre mnohých užívateľov. Samsung sa zatiaľ k celému problému nevyjadril, no je možné, že rozsah problému bude dostatočne veľký na to, aby šlo o rázne krok zo strany výrobcu.

Zdroj: Android Central via engadget

26.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+