MojAndroid

Podľa najnovších dohadov bude mať nový tabletofón z dielne Samsungu zabudovaný ultrafialový senzor. Ten bude slúžiť užívateľom na ochranu pred spálením slnkom. Stačí, keď smartfón namierite na slnko a ihneď sa dozviete, aké vysoké je v danej chvíli UV žiarenie a ako sa proti nemu môžete chrániť.

Ak by boli tieto dohady pravdivé, Galaxy Note 4 by bol prvým smartfónom s takýmto senzorom. Táto predstava pritom nie je vôbec nereálna, najmä vzhľadom na históriu spoločnosti a fakt, že do svojich vlajkových lodí pridáva naozaj veľké množstvo funkcií vrátane tých, na ktoré je potrebný špeciálny senzor. Takto vybavený Galaxy Note 4 by vám mohol pomôcť odhaliť, aké nebezpečenstvo vám hrozí pri opaľovaní či prechádzaní sa počas slnečných dní. Údaje by pritom vyhodnocovala aplikácia S Health, ktorá by aj navrhla patričnú ochranu.

Pri miernom žiarení bude odporúčané použitie slnečných okuliarov či pri citlivej pokožke aj použitie ochranného krému. Na základe sily slnečného žiarenia potom môže v extrémnych prípadoch aplikácia odporučiť vyhýbanie sa slnečnému exteriéru medzi 10. a 16. hodinou. Vylepšený S Health tiež ponúkne užívateľom zoznam pravdivých a nepravdivých mýtov o slnečnom žiarení a opaľovaní sa. Je ale otázne, ako bude tento senzor fungovať v praxi. Merač srdcového tepu na Samsungu Galaxy S5 totiž iba zriedka odmeria túto hodnotu naozaj správne.

Zdroj: Cult of Android 

17.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+