MojAndroid

Majitelia tabletofónu Samsung Galaxy Note 4 majú dôvod na radosť. Posledný Galaxy Note, ktorý bol dostupný aj v Európe, teraz získava aktualizáciu na Android Marshmallow aj na starom kontinente. Aktualizácia prináša všetky novinky, ktoré do systému zakomponoval Google, no nájdu sa tu aj nejaké vylepšenia priamo od výrobcu, ktoré si doteraz mohli užívať iba majitelia novšej generácie tabletofónu.

V rámci klasického systému Android Marshmallow sa majitelia tabletofónu od Samsungu môžu tešiť na režim Doze, ktorý bude šetriť energiu v režime spánku. Nechýba ani funkcia Google Now on Tap, ktorá zobrazí relevantné informácie ešte pred tým, ako ich vyhľadáte. Okrem toho ale novinky pridal aj Samsung. Majitelia Galaxy Note 4, ktorí už aktualizáciu dostali, spomínajú okrem iného aj možnosť písania poznámok na čiernu obrazovku displeja ihneď po vysunutí stylusu, čo je veľmi užitočná funkcia, no doteraz bola dostupná iba pre majiteľov novšieho modelu Galaxy Note 5.

Náš tip
VIDEO: Takto vyzerá Android 6.0 Marshmallow na Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4

Aktualizácia má približne 1,3 GB, a tak sa pred jej stiahnutím uistite, že ste pripojení k Wi-Fi sieti, aby ste zbytočne neprišli o dáta zo svojho dátového balíčka. Už v týchto chvíľach by aktualizácia mala byť dostupná na zariadeniach v Európe, no ako obyčajne, jej uvoľňovanie pre všetkých používateľov môže chvíľu trvať. Medzi časom môžete skontrolovať jej dostupnosť v nastaveniach telefónu, prípadne môžete zariadenie pripojiť k počítaču a zistiť dostupnosť aktualizácie prostredníctvom nástroja Samsung Kies.

Aktualizované 20. mája o 08:55

Po vyše mesiaci čakania sa aktualizácia konečne dostáva aj k nám. Aktualizáciu si môžete stiahnuť z portálu SamMobile oficiálne aj pre zariadenia zo slovenskej distribúcie. Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, či sa vám podarilo aktualizáciu nainštalovať a ako ste s ňou spokojní.

Aktualizované 9.6. o 10:15

Aktualizácia s aktuálnym systémom je teraz už dostupná aj pre smartfón Galaxy Note 4 od operátora Telekom. V týchto chvíľach by si tak mohli užívať nový update už prakticky všetci majitelia obľúbeného tabletofónu na Slovensku.

Zdroj: GSM Arena via Android Authority

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+