MojAndroid

Jedným z najočakávanejších telefónov druhej polovice roka je bezpochyby Samsung Galaxy Note 4. Ani jemu sa nevyhli rôzne úniky informácií, pričom väčšina zdrojov sa zhodnuje v tvrdení, že nový model bude mať rovnakú uhlopriečku displeja ako Galaxy Note 3, teda 5,7 palca, narastie však rozlíšenie na QHD 2560 x 1440 bodov. Dosť sa hovorí aj o možnom zakrivení displeja, ktorý by sa však líšil od modelov Samsung Galaxy Round či LG G Flex. Zatiaľ čo tieto telefóny majú displej prehnutý smerom dovnútra, o Note 4 sa hovorí, že by mohol mať okraje displeja ohnuté okolo bokov. Takéto riešenie by umožnilo napríklad zobrazovanie rôznych dodatočných informácií či virtuálnych tlačidiel.

V poslednej dobe sa objavili informácie, že Galaxy Note 4 by mal prísť dokonca v dvoch verziách, čo sa displeja týka. Prvá by mala klasický rovný displej a druhá už spomínaný zahnutý okolo bokov zariadenia. Ten však údajne nebude k dispozícii vo všetkých krajinách, nakoľko Samsung zatiaľ údajne nedokáže vyrobiť dostatočne veľký počet takýchto zahnutých, alebo flexibilných displejov. Dôvodom však môže byť okrem nedostatku zakrivených displejov aj skutočnosť, že Samsung má možno trochu obavy z takejto výraznej zmeny a zákazníkom chce dať možnosť výberu.

Z ďalších špecifikácií Galaxy Note 4 môžeme zopakovať dve verzie procesora – Snapdragon 805 a Exynos 5433 – ktorých použitie sa bude líšiť v závislosti od jednotlivých trhov. Za zmienku stojí aj 16 MPix fotoaparát s optickou stabilizáciou, ktorý vyrobí Sony. Chýbať nebudú ani nové softvérové funkcie, napríklad Aqua Capture. Tá, podobne ako v Samsungu Galaxy S4 Active, používateľom umožní zhotovovať fotografie pod vodou. To potvrdzuje aj teóriu o zvýšenej odolnosti tohto zariadenia, ktoré by malo ponúknuť vyššiu odolnosť voči vode aj prachu než Samsung Galaxy S5. Rozhodne zaujímavou bude aj funkcia zvaná Swipe to Launch Motion Launcher, ktorá by mala mať podobné využitie ako Motion Launcher v HTC One M8. Jednoduchými gestami tak odomknete displej, spustíte fotoaparát alebo zapnete vami zvolenú Android aplikáciu.

Aký máte na zakrivené displeje názor vy? Považujete ich za prínosné vylepšenie, alebo ide len zbytočnosť a slepú vývojovú vetvu?

Zdroj: androidauthority.com

13.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+