MojAndroid

Bizarné crash testy a porovnávania jednotlivých funkcii smartfónov s inými zariadeniami, ktoré sa špecializujú na danú oblasť sú stále častejším fenoménom. Obľúbenou témou je najmä kvalita fotoaparátu v porovnaní s profesionálnymi digitálnymi zrkadlovkami za tisíce eur. Fotograf Alec Weinstein bol uchvátený z kvality videa top modelu tabletofónu Samsung Galaxy Note 3 a rozhodol sa natočiť video porovnanie s profesionálnou full-frame zrkadlovkou Canon EOS 5D Mark III s objektívom Sigma 24-70mm f/2,8. Táto výbava vás na slovenskom trhu vyjde cez 3000 eur. Ako si teda poradí tabletofón s takýmto fotoaparátom ? Výsledok vás možno prekvapí.

K videu je potrebné dodať, že zábery počas dňa v dobrých svetelných podmienkach boli upravené tak, aby sa čo najviac podobali tomu, čo produkuje Galaxy Note 3. Weinstein upravil na Canone kontrast, saturáciu, ostrosť, farbu a taktiež aj expozíciu. Na zrkadlovke Canon EOS 5D Mark III bolo video nahrávané v rozlíšení 1080p pričom v prípade Note 3 bolo 4K video zmenšené do rovnakej veľkosti.

Z testu je vidieť, že v špecifických testoch za dobrých svetelných podmienok dosahuje video z Galaxy Note III veľmi dobré výsledky. Video sa samozrejme nesnaží dokázať, že smartfóny sa svojou kvalitou fotoaparátu približujú zrkadlovkám, ale chce poukázať, že 4K video má v smartfónoch svoj zmysel. Fotoaparát má v mobilných zariadenia len sekundárne využitie, ale s dobou sa stále zlepšuje a dosahuje lepších výsledkov. Čo myslíte ?

Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+