MojAndroid

Spoločnosť Samsung prináša bezpečnostnú opravu pre vybrané smartfóny Galaxy, ktoré sú vybavené snímačom odtlačkov prstov. Týka sa aj vlajkového modelu Samsung Galaxy Note 20, v ktorom opravuje problém s týmto biometrickým snímačom.

Oprava neprichádza formou bežnej aktualizácie softvéru

Podľa príspevkov na komunitných fórach spôsobila aktualizácia na nadstavbu One UI 4.1, ktorá bola spustená pre sériu Galaxy Note 20, problémy týkajúce sa rozpoznávania odtlačkov prstov. Nová bezpečnostná záplata má tieto nedostatky riešiť. Podobná oprava môže byť časom dostupná aj pre modely série Galaxy S20.

Samsung Galaxy Note 20 vodeodolnosť
Samsung Galaxy Note 20 | Zdroj: Milan Menšík

Nová bezpečnostná oprava pre Galaxy Note 20 má verziu softvéru čítačky odtlačkov prstov 6.0.0.5. Nie je to úplne najnovší patch, pretože séria Galaxy S22 má verziu 6.0.0.8. Mala by však riešiť problémy, s ktorými sa stretávajú zákazníci smartfónov Galaxy Note 20. Niektorí používatelia Galaxy S20 zase hlásia, že už dostali čítačku odtlačkov prstov vo verzii 6.0.0.4.

Táto oprava nie je klasickou aktualizáciou firmvéru. Používatelia smartfónov Samsung Galaxy Note 20 ju môžu stiahnuť otvorením sekcie Nastavenia v systéme. Následne sa presunú do sekcie Biometria a zabezpečenie a ťuknutím na položku Ďalšie biometrické nastavenia sa dostanú k bezpečnostnej aktualizácii. Samozrejme pokiaľ je už pre nich v ich regióne dostupná.

Nemali by ste prehliadnuť:

Xiaomi 12 vs Samsung Galaxy S22: Pre ktorý sa rozhodnúť?

Samsung pracuje na nadstavbe One UI 4.1.1. Ktoré modely ju dostanú?

4ka rozširuje svoju 5G sieť. Pokrytie získava ďalšie veľké mesto

Ako je na tom konkurencia?

Spoločnosť Motorola dnes priniesla systém Android 12 pre minuloročný model Motorola Edge 20. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
MediaTek potichu predstavil nový čipset Dimensity 1300
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
9.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+