MojAndroid

Prvá tohtoročná vlajková loď od Samsung nebol smartfón z rady S20. Aj keď sa to nezdá, bol to Samsung Galaxy Note 10 Lite. Napriek menšiemu počtu zmienok je to aj dnes stále skvelý smartfón. A tak ako sme na Samsung Galaxy Note 10 Lite nezabudli my, nezabudol na neho ani Samsung, ktorý na neho stále vydáva bezpečnostné záplaty.

Vyšli októbrové bezpečnostné záplaty pre Samsung Galaxy Note 10 Lite

V Európe už vychádza najnovšia verzia firmvéru, ktorá prináša bezpečnostné záplaty pre spomínaný smartfón, uvádza Sammobile. Spomína tiež, že firmvér sa už objavuje na smartfónoch Galaxy Note 10 Lite v Španielsku. Zatiaľ pravdepodobne nie je dostupný u nás, ale do týždňa alebo dvoch by už tu mohol doraziť. Sammobile taktiež uvádza zaujímavú súvislosť, že tak ako má teraz Španielsko náskok v októbrových aktualizáciách, malo náskok aj pri One UI 2.5 pre Galaxy Note 10 Lite minulý mesiac.

Najnovší firmvér nesie číslo N770FXXU6CTJ2. Sammobile však stále nevie potvrdiť nové funkcie, ktoré prináša. Nie sme si teda vôbec istí, či okrem októbrových bezpečnostných záplat ešte niečo obsahuje. Samotná bezpečnostná záplata však opravuje 21 zraniteľností, ktoré sa nachádzajú v Samsungovom softvéri. Sammobile spomína, že potencionálny útočníci by bez nich vedeli zneužiť prístup k SD karte a k Zabezpečenom priečinku.

Sammobile uvádza aj odkaz na stiahnutie, ale pre istotu my ho nezverejníme. Nechceme byť tými zlými, ktorí vám odporúča aktualizovať mobil zahraničnou aktualizáciou, ktorá nie je dostupná pre náš trh. Mohlo by sa stať to, že by vám táto aktualizácia znefunkčnila zariadenie a to nikto nechce.

Náš tip
Kedy dostanú smartfóny OnePlus 7 aktualizáciu na OxygenOS 11?
17.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+