MojAndroid

Už len necelý mesiac nás delí od predstavenia ďalšej vlajkovej lode z radu smartfónov Galaxy Note spoločnosti Samsung. Dokonca by sme sa mali po prvýkrát dočkať viacerých verzii Samsung Galaxy Note 10, ktoré sa budú líšiť veľkosťou displeja a podporou LTE alebo 5G mobilných sieti. Za posledné dva mesiace na internet o nich uniklo viacero informácii vrátane prvých obrázkov. Najnovšie informácie sa týkajú dodatočného snímača fotoaparátu, ktorým by mal byť trojrozmerný ToF senzor.

Ten spoločnosť už použila u smartfónu Samsung Galaxy S10 5G a Samsung Galaxy A80. 3D ToF senzor má viacero funkcií. Pomáha s vytváraním tzv. bokeh efektu u fotografii, s funkciami rozšírenej reality(AR) a aj s rozpoznávaním tváre pri odomykaní zariadenia. Podľa špekulácií by sa mal objaviť na zadnej strane ako súčasť fotoaparátu u väčšej verzie Samsung Galaxy Note 10+.

V prípade jej 5G verzie dokonca aj na prednej u selfie fotoaparátu. Juhokórejský výrobca KOLEN, ktorý pre Samsung tieto senzory vyrába, už investoval 21,6 miliónov dolárov do novej továrne vo Vietname. Tým by mal zvýšiť produkciu z 13 miliónov na 25 miliónov senzorov. Či sa táto špekulácia potvrdí, sa dozvieme už 7. augusta.

Náš tip
Samsung čelí žalobe, údajne zavádzal s vodeodolnosťou svojich smartfónov
6.7.2019
Zdroj: GSMarena

+