MojAndroid

Samsung Galaxy Note 10+ je na trhu už viac ako rok, ale stále patrí k najlepším smartfónom na trhu. Vďaka najnovšej aktualizácii, ktorá prináša nadstavbu Samsung One UI 2.5, bude teraz ešte lepším zariadením. Na dostupnosť aktualizácie nás upozornil čitateľ Samuel, ktorému ďakujeme.

Galaxy Note 10 Plus update

Súčasťou je aj septembrová bezpečnostná záplata

Aktualizácia softvéru je dostupná formou OTA a má označenie N975FXXU6DTH7. Jej veľkosť je 1148,07 MB. Stále je postavená na minuloročnej verzii systému Android 10, ale prináša jeho septembrovú bezpečnostnú záplatu. Tá opravuje viacero bezpečnostných chýb, ktoré by mohli byť zneužité škodlivým softvérom.

Hlavným vylepšením je ale grafická nadstavba vo verzii Samsung One UI 2.5, ktorú priniesli ako prvé smartfóny Samsung Galaxy Note 20 Ultra a Galaxy Note 20. Pred inštaláciou aktualizácie sa uistíte, že máte smartfón nabitý aspoň na 70 % kapacity jeho batérie. Nižší model Samsung Galaxy Note 10 nám zatiaľ v redakcii dostupnosť aktualizácie s nadstavbou One UI 2.5 a septembrovou bezpečnostnou záplatou nehlási.

Čo prináša Samsung One UI 2.5?

Asi najzaujímavejšou funkciou, ktorú prináša nadstavba One UI 2.5 je desktopový režim Wireless DeX. Narozdiel od pôvodného Samsung DeX k nemu nie je nutný žiaden kábel. Stačí kompatibilný smart televízor Samsungu a váš smartfón vám na ňom zobrazí desktopové rozhranie podobne PC so všetkými aplikáciami v smartfóne. Jeho displej následne slúži ako touchpad a klávesnica, ale je možné pripojiť aj bluetooth klávesnicu a myš.

Samsung Galaxy Note 20 Wireless DeX

Ďalšou funkciou je profesionálny režim pre natáčanie videí Pro Video Mode. Ten umožňuje širší výber rozlíšení a frekvencií videí alebo možnosť vybrať audio vstup(predný, zadný, obidva, cez USB alebo Bluetooth). Poteší aj detailnejšia analýza dostupných Wi-fi sieti alebo SOS správy pre rýchle privolanie pomoci.

Režim Jednotlivé snímky(Single Take) umožní vybrať dĺžku záznamu od 5 do 15 sekúnd. Pribudli Bitmoji nálepky pre Always-on displej, rozdelená klávesnica pre režim na šírku alebo nastavenie SOS správ každých 30 minút po celých 24 hodín.

Náš tip
Sony Xperia 5 II vs Sony Xperia 1 II | Porovnanie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+