MojAndroid

Vlajkové smartfóny spoločnosti Samsung majú zaručené aktualizácie po dobu troch generácií. Platí to aj pre minuloročný model Samsung Galaxy Note 10+, ktorý teraz dostáva októbrovú bezpečnostnú záplatu.

Okrem októbrovej bezpečnostnej záplaty nič nové nečakajte

Aktualizácia softvéru má označenie N975FXXS6DTI5, je dostupná formou OTA a jej veľkosť je 138,4 MB. Takáto malá veľkosť naznačuje, že používateľ od nej nemôže čakať novú verziu systému a ani nadstavby. Tú dostal len nedávno spolu s menším súrodencom Galaxy Note 10. Konkrétne išlo o verziu nadstavby One UI 2.5, ktorá mu priniesla napríklad podporu funkcie bezdrôtového režimu DeX.

Aktuálna aktualizácia teda využíva túto nadstavbu a Android 10. Jej hlavnou úlohou je vylepšiť zabezpečenie Galaxy Note 10 Plus októbrovou bezpečnostnou záplatou systému. Okrem opravy bezpečnostných chýb by mala optimalizovať výkon zariadenia. Pred aktualizáciou sa ubezpečte, batériu nabitú aspoň na 70 %.

Skutočné vylepšenia ešte len prídu

Napriek tomu, že aktuálna aktualizácia nič zásadné nepriniesla, tak sa majitelia Samsung Galaxy Note 10+ môžu v blízkej dobe tešiť na zásadnejšiu aktualizáciu. Tá bude obsahovať nový systém Android 11 s novou nadstavbou Samsung One UI 3.0.

Android 11 by mal priniesť zmeny v notifikáciách, ktoré budú zobrazovať prichádzajúce správy z komunikačných aplikácií vždy navrchu. Zároveň pôjdu minimalizovať aj do plávajúcich bublín. Power tlačidlo umožní rýchly prístup k výberu kreditnej karty v službe Google Pay a rýchle ovládanie pripojených smart zariadení v domácnosti. Zvýši sa aj bezpečnosť.

Android 11 povolenia

Aplikáciam budete môcť udeliť povolenie jednorazovo a pribudne možnosť automatického resetovania povolení pri nepoužívaní aplikácií. V prípade One UI 3.0 bude vylepšená funkčnosť a použiteľnosť automatického zaostrovania a automatickej expozície fotoaparátu. Zlepší sa aj funkčnosť Always-On displeja alebo režimu Samsung DeX. Zmení sa rozloženie grafických prvkov v notifikáciách, ovládania hlasitosti alebo priečinkov s aplikáciami. A v nastaveniach dôjde k reorganizácii položiek pre rýchlejší prístup k ním.

Náš tip
YouTube zakáže videá s dezinformáciami o vakcínach proti COVID-19
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+