MojAndroid

Hoci na ukladanie súborov čoraz viac využívame cloud, mať v smartfóne dostatok zabudovanej pamäte nikdy nie je na škodu. Ešte zopár rokov dozadu si to výrobcovia veľmi neuvedomovali, no dnes je už situácia úplne iná. Namiesto vlajkových lodí so 16 GB interným úložiskom sa tak stretávame s takými, ktoré ho majú niekoľkonásobne väčšie.

Stratí slot na microSD kartu

Azda najlepšie si v tomto smere vedie spoločnosť Samsung. Svojim používateľom totiž dáva poriadne štedrú porciu voľných gigabajtov, pričom si pri väčšine jej zariadení môžu vybrať hneď z viacerých pamäťových verzií. Inak tomu nebolo ani pri smartfóne Samsung Galaxy S10 5G. Ten mal byť spočiatku k dispozícii vo verziách s 256, 512 a s 1 000 GB úložiskom. Nakoniec sme sa však verzie s 1 TB vnútornej pamäte nedočkali. Ak ste z tejto skutočnosti boli sklamaný, kórejský výrobca sa vám už čoskoro revanšuje.

Pripravovaná 5G verzia smartfónu Samsung Galaxy Note 10 má byť totiž k dispozícii aj v takejto na pamäť poriadne štedrej verzii. Na druhú stranu, ale nebude obsahovať slot na microSD kartu. Okrem veľkého interného úložiska by mala najlepšie vybavená verzia tohto zariadenia disponovať aj 12 GB RAM. Ďalšie dve pamäťové varianty 5G modelu majú podľa portálu Sammobile obsahovať “len” 8 GB operačnej pamäte a 256/512 GB tej internej.

Nebude to zadarmo

V súvislosti s telefónom Samsung Galaxy Note 10 5G sa hovorí aj o keramickej zadnej stene. Zatiaľ ale nie je vôbec jasné, či sa do tohto telefónu naozaj dostane. Jasné ale na druhú stranu je, že či už s keramickou stenou, alebo bez nej, bude Note 10 5G poriadne drahý. Veď len taká 5G verzia modelu Samsung Galaxy S10 sa predáva od 1 199 € vyššie.

Náš tip
4ka ako prvá prináša 5G na Slovensko, vyskúšali sme sieť v Banskej Bystrici
11.7.2019
Zdroj: Sammobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+