MojAndroid

Samsung Galaxy Note sa po prvýkrát ukázal koncom februára na Mobile World Congress 2012 v španielskej Barcelone. Odvtedy sa na internete objavilo už len niekoľko videí a nepotvrdených informácií o tom, že tablet by mohol byť vybavený štvorjadrovým procesorom a slotom pre S-Pen. Dnes už však vďaka portálu BravePost vieme, čo môžeme od tohto tabletu skutočne očakávať.

Samsung Galaxy Note 10.1 bol pôvodne predstavený s parametrami, ako 1,4GHz dvojjadrový procesor a 1GB RAM. Vo výbave samozrejme nechýbal stylus S-Pen, ktorý však nebol priamou súčasťou tabletu. Takýto tablet by už v súčasnej dobe štvorjadrových zariadení nebol veľmi konkurencieschopný a Samsung musel preto niektoré komponenty inovovať – sme radi, že sa tak aj skutočne stalo. Nový tablet od Samsungu, tak ako aj predchádzajúce dohady naznačovali, bude teda skutočne vybavený štvorjadrovým procesorom Exynos 4412 (rovnakým čipom ako Galaxy SIII), 2GB RAM, 5Mpix fotoaparátom s možnosťou natáčať Full HD video a slotom pre stylus S-Pen. Na prednej strane sa nachádza 1,9Mpix kamera. Konektivitu zariadenia zabezpečuje WiFi a/b/g/n, Bluetooth 3.0 a nechýba ani podpora 3G/GSM sietí. Displej je vyrobený technológiou PLS a má rozlíšenie 1280×800 bodov. Váha zariadenia zostala na prijateľných 580g.

Po softvérovej stránke sa môžeme tešiť na operačný systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich doplnený o používateľskú nadstavbu TouchWiz a aplikácie Adobe Photoshop Touch a Adobe Ideas. Zaujímavosťou je aj podpora funkcií telefónu. Tablet by mal umožňovať telefonovanie a posielanie SMS správ (viď. obrázok nižšie). Galaxy Note 10.1 tak pravdepodobne pôjde v šľapajách staršieho Galaxy Tabu, ktorý vyššie zmieňované funkcie natívne podporoval. 

Kedy sa nového Galaxy Note 10.1 dočkáme? Hovorí sa o 15.auguste, kedy má Samsung tlačovú konferenciu. Do úvahy pripadá aj predstavenie na veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA v Berlíne, ktorý začína 31.augusta. Skorému vydaniu nasvedčuje aj nová reklama od Samsungu, ktorá sa na Youtube objavila len dnes.

24.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+