Dnes je deň, kedy Google oficiálne spúšťa predaj nových Nexus zariadení a zdá sa, že spolu s nimi sa konečne dočkajú nového Androidu aj staršie Nexusy. Dnes sa totiž niektorým zahraničným majiteľov smartfónu Galaxy Nexus začala objavovať aktualizácia na Android 4.2. Tá samozrejme prináša všetky nové funkcie najnovšej verzie tohto obľúbeného OS. Spomenúť môžeme napríklad novú notifikačnú lištu s rýchlymi nastaveniami, fotoaparát s funkciou Photosphere a taktiež ďalšie zvýšenie bezpečnosti.
Zatiaľ nemáme informácie o tom, že by tento update dostavali aj majitelia na Slovensku a Českej republike, no dobrou správou je, že si ho môžete stiahnuť aj manuálne. Aspoň tí majitelia, ktorí disponujú verziou smartfónu "takju". Predtým ako začnete s inštaláciou, uistite sa, že váš Galaxy Nexus obsahuje ROM s označením JZO54K. Na to, aby ste novú verziu Androidu mohli nainštalovať potrebujete samozrejme rootovské práva a odblokovaný bootloader. Súbor s Androidom 4.2 nájdete na tomto odkaze => Android 4.2 pre Galaxy Nexus takju.
Aktualizované 21.11.2012 (pôvodný článok bol publikovaný 13.11):
Aktualizácia na najnovší Android sa začala objavovať aj na Galaxy Nexusoch vo verzii Yakju. Ide o medzinárodnú verziu, ktorá nepochádza z oficiálneho obchodu Google Play. K dispozícii je tiež aktualizačný súbor, ktorý si môžete manuálne do svojho Galaxy Nexusu nainštalovať. Stiahnete ho na tomto linku => Android 4.2 pre Galaxy Nexus Yakju.
Zdroj: phonearena

aaa nech uz vydaju na yakju
Vydržíme snáď :)
nemusi byt root ale musi byt odomknuty bootloader a potom sa da nainstalovat cez adb sideload v standartnom recovery menu
ak mate yakju, tak sa da lahko zamenit za takju, staci odtial stiahnut obraz takju a flashnut ho (tiez cez sideload):
https://developers.google.com/android/nexus/images
casom sa tam objavi aj cela 4.2 :-)
(prave som zaktualizoval kedysi byvale yakju na 4.2)
No už ju stahujem a dám vedieť ako to dopadlo :-)
Nainštalované a slape dobre:-)
Je svižnejši o niečo či ani nie ?
aj hej je citit zmenu , len jedna apl mi nejde … ostatok je všetko fajn
som zvedavy kedy nabehne
Už mi prišla aktualizácia na „yakju“ verziu Galaxy Nexus. Práve sa inštaluje :)
To je zaujímavé ja mám tiež tú verziu a nič
Mne to ponúklo automaticky cez OTA. Zatiaľ beží dobre. Konečne prepracovali hodiny a aj widgety na zamknutej obrazovke sú super.
co ja viem mne sa ten lockscreen nako extra nepaci
yakju 4.2
ako sa to inštaluje?
ak ti to nenájde v aktualizácii tak týmto spôsobom mi to na 3x išlo
1.nastavenia->applikacie->vsetky->Google Services Framework
2.vynutit zastavenie
3.vymazat data
4.nastavenia->info o tablete->aktualiz.systemu->skontrolovat
Ja som to robil asi 100x a ziadna aktualizacia neprisla :(
Velmi VELKE sklamanie :( chyby, lagy, celkova nestabilita systemu, nahodne resety telefonu BATERIA SA VYBYJE ZA PAR HODIN!!! a potom sa dlho nabija a okrem tej notifikacnej listy a novej kamery nic extra…. vcera mi pri rychlom prehodeni sa medzi aplikaciami napisalo „system UI not responding“ :D :D nech sa paci tu je cely zoznam bugov… http://www.androidpolice.com/2012/11/19/android-4-2-gate-here-are-some-of-the-major-issues-plaguing-googles-newest-release/
Uz mam aj official na yakju…ide o nieco sviznejsie ;) fotak super, widgety na lockscreen super, panorama 360 zaujimava
kde sa da zistit ci mam yakju alebo takju ? vopred dakujem.
nadzar. viete mi poradiť lebo mne sa nejako stále nechce aktualizovať na 4.2. Čislo zostavy mám JR003C tak ani neviem ktoré si mam stiahnúť alebo ako si to nainštalovať.