MojAndroid

Dnes je deň, kedy Google oficiálne spúšťa predaj nových Nexus zariadení a zdá sa, že spolu s nimi sa konečne dočkajú nového Androidu aj staršie Nexusy. Dnes sa totiž niektorým zahraničným majiteľov smartfónu Galaxy Nexus začala objavovať aktualizácia na Android 4.2. Tá samozrejme prináša všetky nové funkcie najnovšej verzie tohto obľúbeného OS. Spomenúť môžeme napríklad novú notifikačnú lištu s rýchlymi nastaveniami, fotoaparát s funkciou Photosphere a taktiež ďalšie zvýšenie bezpečnosti.

Zatiaľ nemáme informácie o tom, že by tento update dostavali aj majitelia na Slovensku a Českej republike, no dobrou správou je, že si ho môžete stiahnuť aj manuálne. Aspoň tí majitelia, ktorí disponujú verziou smartfónu “takju“. Predtým ako začnete s inštaláciou, uistite sa, že váš Galaxy Nexus obsahuje ROM s označením JZO54K. Na to, aby ste novú verziu Androidu mohli nainštalovať potrebujete samozrejme rootovské práva a odblokovaný bootloader. Súbor s Androidom 4.2 nájdete na tomto odkaze => Android 4.2 pre Galaxy Nexus takju.

Aktualizované 21.11.2012 (pôvodný článok bol publikovaný 13.11):

Aktualizácia na najnovší Android sa začala objavovať aj na Galaxy Nexusoch vo verzii Yakju. Ide o medzinárodnú verziu, ktorá nepochádza z oficiálneho obchodu Google Play. K dispozícii je tiež aktualizačný súbor, ktorý si môžete manuálne do svojho Galaxy Nexusu nainštalovať. Stiahnete ho na tomto linku => Android 4.2 pre Galaxy Nexus Yakju.

Zdroj: phonearena

21.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+