MojAndroid

Smartfón strednej triedy Samsung Galaxy M53 dostáva v týchto dňoch v Európe novú aktualizáciu softvéru. Podľa portálu SamMobile mu prináša novú verziu nadstavby One UI 5.1.

Aktualizácia je už dostupná vo východnej Európe

Samsung Galaxy M53 prišiel na trh v apríly minulého roku so systémom Android 12 a nadstavbou One UI 5.0. Smartfón medzitým obdržal systémovú aktualizáciu na Android 13 a teraz dostáva aj aktualizáciu s novou nadstavbou One UI 5.1. Aktualizácia má číselné označenie firmvéru M536BXXU2CWB3. Momentálne je dostupná na Ukrajine a v Rusku, odkiaľ sa rozšíri do ďalších európskych krajín.

Samsung Galaxy M53 zelená
Samsung Galaxy M53 | Zdroj: Samsung.sk

Aj keď ide o na prvý pohľad o nepodstatnú aktualizáciu, tak verzia nadstavby One UI 5.1 prináša niekoľko pozoruhodných doplnkov a vylepšení používateľského rozhrania. vylepšené sú aj aplikácie od Samsungu, vrátane Fotoaparátu, Galérie, Nastavení, Zóny AR a ďalších. Aktualizácia obsahuje aj februárovú bezpečnostnú záplatu.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Zároveň  odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Ako je na tom konkurencia?

Činí sa a spoločnosťj Xiaomi, ktoré tento týždeň aktualizovalo starší model strednej triedy Redmi Note 10 Pro. Najnovšie dostali niektoré staršie Samsungy hernú aktualizáciu. Android 13 dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to má v posledných rokoch náročnejšie.

Náš tip
Skvelá funkcia, ktorá je výsadou Pixelov, prichádza do všetkých Androidov
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
25.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+