MojAndroid

Po smartfóne Samsung Galaxy M21 sa aktualizácie na systém Android 12 dočkala aj jeho vyššia verzia Samsung Galaxy M51. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Pre Galaxy M51 to je pravdepodobne posledná systémová aktualizácia

Aj Samsung Galaxy M51 je už dnes výbehový model, ktorý bol na trhu nahradený smartfónom Samsung Galaxy M53 5G. Na trh však prišiel len pred dvoma rokmi, takže na neho stále platí záruka systémových aktualizácií. Tá najnovšia mu prináša systém Android 12.

Samsung Galaxy M51 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Bohužiaľ budúceho systému Android 13 sa už podľa portálu SamMobile nedočká. Bezpečnostné záplaty systému bude samozrejme dostávať aj naďalej. Aktuálna aktualizácia softvéru má číselné označenie M515FXXU4DVD1. Momentálne je dostupná v Rusku a odtiaľ sa rozšíri do Európy.

Samsung Galaxy M53 zelená
Samsung Galaxy M53 5G je nástupcom Galaxy M51 | Zdroj: Samsung.sk

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia > Aktualizácia softvéru> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Google Little Signals: Keď notifikáciou môže byť aj vánok vzduchu
Telegram: Nová aktualizácia prináša širšie možnosti prispôsobenia
Slepý FOTOTEST: Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro | VYHODNOTENIE

Ako je na tom konkurencia?

Spoločnosť Motorola priniesla pred pár dňami systém Android 12 pre minuloročný model Motorola Edge 20. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Toto sú najhodnotnejšie firmy na svete. V TOP 10 nechýbajú ani výrobcovia smartfónov
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+