MojAndroid

Samsung Galaxy M31s je podobne ako čerstvá novinka Galaxy M21s vďaka veľkej batérii smartfónom zameraním na výdrž. A rovnako ako jej predošlá generácia Samsung Galaxy M21 teraz dostáva aktualizáciu softvéru s grafickou nadstavbou One UI 2.5. Podľa portálu GSMarena navyše prináša bezpečnostnú funkciu Alt Z Life.

One UI 2.5, bezpečnostná funkcia Alt Z Life a najnovšia bezpečnostná záplata

Aktualizácia softvéru má označenie M317FXXU2BTK1 a veľkosť 748 MB. Momentálne je dostupná formou OTA v Indii. Práve India je trh, pre ktorý bol smartfón Galaxy M31s určený. Pretože ale bol uvedený ešte v auguste, tak využíval starší systém Android 10 s nadstavbou One UI 2.1. Na novú verziu Android 11 si jeho majitelia musia ešte počkať, ale po aktualizácii sa môžu tešiť aspoň z novej nadstavby One UI 2.5. Tá prináša viacero zaujímavých vylepšení.

Navyše je tu prítomná bezpečnostná funkcia Alt Z Life, ktorá si odbila premiéru už v auguste na smartfónoch Samsung Galaxy A51 a Galaxy A71. Umožňuje jedným kliknutím prepínať medzi verejným a súkromným profilom vo vybraných aplikáciách. Hodí sa to, keď niekomu požičiavate smartfón a nechcete aby napríklad videl vaše súkromné fotografie v aplikácii Galéria. Súčasťou funkcie je aj zabezpečený priečinok, kde si môžete ukladať citlivé súbory. Bezpečnosť smartfón zvýši aj októbrová bezpečnostná záplata systému.

Alt Z Life Samsung

Dostupnosť aktualizácie si môžete overiť v nastaveniach smartfónu. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte jeho batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Tieto funkcie prináša nadstavba One UI 2.5

Po aktualizácii nadstavby One UI na verziu 2.5 získajú používatelia Bitmoji nálepky pre Always-on displej, vylepšenia pre klávesnicu, SOS správy pre rýchle privolanie pomoci či nástroje pre vyhodnotenie rýchlosti Wi-Fi sietí alebo možnosť o požiadanie hesla k Wi-Fi od blízkych kontaktov. Zlepšiť sa má aj kvalita a stabilita fotoaparátu. Ten dostane nové funkcie ako Pro režim, AR emoji, AR doodle, Smart skenovanie a optimalizátor scén. Vylepšením má samozrejme prejsť aj výkon zariadenia a opravené niektoré chyby predošlej nadstavby.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónoch nezaháľa ani konkurencia Samsungu. Asi najaktívnejšou je čínska spoločnosť OnePlus, ktorá aktualizovala svoje modely OnePlus 8 a 8T na OxygenOS 11 postavený na Androide 11. Pochvalu si zaslúži aj jej konkurent výrobca Xiaomi, ktorý začal s distribúciou nadstavby MIUI 12 pre smartfóny s logom Xiaomi a Redmi. Na Android 11 tiež plánujú aktualizovať svoje zariadenia značky Motorola a Nokia.

Náš tip
Recenzia iPhone 12: Bez nabíjačky, s novým dizajnom a 5 nm procesorom
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+