MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát

Dokola opakované “ľudové” porekadlo, ktoré vraví, že čím viac pásikov, tým viac Adidas, sa v poslednom čase naplno prejavuje pri fotoaparátoch. Tých sa dostáva do smartfónov stále viac a viac, pričom Samsung Galaxy J6+ ich obsahuje hneď tri. Jeden s rozlíšením 8 MPx a clonou f/1.9 sa nachádza na prednej strane, zatiaľ čo ďalšie dva sú umiestnené na zadnej. Ten hlavný disponuje 13 MPx a clonou f/1.9, pričom ten pomocný má 5 MPx, clonu f/2.2 a slúži na zachytenie hĺbky ostrosti. Na papieri tieto parametre nevyzerajú vôbec zle a nijako zlé nie sú ani reálne výsledky.

Fotografie vytvorené pomocou tohto telefónu tak disponujú vcelku dobrým dynamickým rozsahom a verným podaním farieb. Ostrosť však nie je vždy najlepšia a to isté sa dá povedať aj o úrovni detailov. Najmä v horších svetelných podmienkach možno badať splývanie kontúr jedného objektu s druhým. Za nedostatočného svetla je tiež prítomná vyššia dávka digitálneho šumu, ktorá sa však často objavuje aj na vcelku dobre osvetlených scénach. Celkovo sa dá teda povedať, že v dobre osvetlených priestoroch vás foťák modelu J6+ nijako výrazne nesklame, no ak budete fotiť v tme, sklamanie sa s určitosťou dostaví.

Predný fotoaparát je vo všeobecnosti podobný tomu zadnému. Svojou kvalitou teda nijako výrazne nenadchne, no dôležité je, že spĺňa svoj účel. Vaše “selfíčka” tak nebudú síce najostrejšie a ani najdetailnejšie, no budú dostatočne svetlé a taktiež budú disponovať vernými farbami.

Nahrávanie videa rozhodne nepatrí medzi devízu lacnejších telefónov a tento fakt sa nijako nemení ani pri smartfóne Samsung Galaxy J6+. Zábery nahrané pomocou tohto telefónu tak obsahujú šum a po žiadnej stránke nie sú veľmi kvalitné. Stabilizácia nie je práve najlepšia a preostrovanie trvá večnosť.

Konektivita

Po stránke konektivity je Samsung Galaxy J6+ silným hráčom, ktorý dokáže súperiť aj s tými najlepšími. Obsahuje totiž DualSIM funkcionalitu a podporuje všetky v Európe využívané LTE siete. Príjem signálu je na vynikajúcej úrovni a počas celého nášho testovania fungoval na výbornú. To isté možno tvrdiť aj o GPS navigácii a Bluetooth pripojení, s ktorými sme nemali najmenší problém.

Wi-Fi pripojenie je taktiež bezproblémové, avšak najviac nás potešila podpora FM rádia. No a pochváliť musíme aj možnosť rozšírenia interného úložiska pomocou microSD karty. Naopak, miernu kritiku si výrobca zaslúži za starší microUSB konektor, ktorý už mohol pokojne zameniť za reverzibilný USB-C konektor.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
6.11.2018

+