MojAndroid
Patrik Tarics 6.11.2018
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej

Displeje na našich smartfónoch sa neustále zväčšujú. Nie každý však túži po väčšom zobrazovači a práve preto sa Samsung rozhodol, že miesto neustáleho zväčšovania uhlopriečok na jednom modely dá svojim zákazníkom na výber. Práve preto sme sa dočkali modelu Samsung Galaxy J6+, ktorý je od svojho o čosi staršieho súrodenca o niečo málo väčší. Ponúka displej s 6-palcovou uhlopriečkou, pomerom strán 18,5:9 a HD+ rozlíšením.

Tento Super AMOLED panel teda ani zďaleka nepatrí k tým najjemnejším a celková jemnosť na úrovni 274 ppi priam bije do očí. Inak ale displej má aj svoje kvality, medzi ktoré patrí dostatočný maximálny jas a skvelé pozorovacie uhly. Farebné podanie nie je zase nijak výnimočné a zamrzí aj to, že si ho nemožno v nastaveniach prispôsobiť. Na druhú stranu sa do nich dostal aspoň filter modrého svetla.

Výkon a pamäť

Čo si budeme nahovárať, Samsung Galaxy J6+ si nikto nekúpi preto, aby na ňom hral tie najmodernejšie hry. Tento smartfón totiž na ne stavaný ani nie je. Ponúka slabší 4-jadrový procesor Snapdragon 425, ktorý spolupracuje s grafickou jednotkou Adreno 308 a 3 / 4 GB RAM (my sme mali k dispozícii verziu s 3 GB RAM). Nejde teda o žiadne terno, čo sa patrične prejavuje nielen pri hraní hier, ale aj pri bežnej práci s telefónom.

Jednoducho povedané, reakcie modelu J6+ nie sú práve najrýchlejšie. Otváranie appiek taktiež nie je najrýchlejšie a náročnejší multitasking zväčša končí ich opätovným načítavaním. Všetko napokon podčiarkujú aj výsledky z benchmarkov, ktoré sú jemne podpriemerné. Čo sa internej pamäte týka, tá dostala kapacitu 32 / 64 GB, z ktorých si istú časť ukrojí systém. Veľkým pozitívom je však možnosť ďalšieho rozšírenia pamäte pomocou microSD karty.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
6.11.2018

+