MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita, výdrž batérie a záverečné hodnotenie

Konektivita

Po stránke konektivity smartfón takisto nesklame. Nechýba Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, GPS, A-GPS, GLONASS či podpora LTE internetu aj na frekvencii 800 MHz. To poteší aj zákazníkov, ktorí dokážu prijímať LTE internet len na danej frekvencii. Poteší prítomnosť NFC funkcionality či FM rádia.

Výdrž batérie

Smartfón ponúka batériu s kapacitou rovných 3000 mAh. Ide dnes už o priemernú hodnotu kapacity batérie, ktorá obzvlášť nenadchne. Podobne je na tom výdrž smartfónu na jedno nabitie. Vydrží s vami jeden pracovný deň pri aktívnom používaní. Tým mám na mysli aktívne sledovanie sociálnych sietí, synchronizácia mailov, telefonovanie, odosielanie sms správ či surfovanie na internete.

Pridajte k tomu pár fotografií či sledovanie YouTube videí a výdrž v rámci jedného pracovného dňa je na svete. V prípade nadpriemerného používania viacerých četovacích služieb bude nutné vyhľadávať nabíjačku ešte pred zotmením. Výsledný efekt je tak priemerný aj vzhľadom na cieľovú skupinu používateľov daného smartfónu.

Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy J5 2017 prekvapil najmä solídnym kovovým prevedením tela smartfónu. Skutočne výborne padne do ruky a jeho ovládanie je spolu s veľmi dobre optimalizovaným prostredím Samsung Experience veľmi plynulé, rýchle a jednoduché. Smartfón vzhľadom k svojej cene prekvapil aj prácou s viacerými aplikáciami v rámci multitaskingu. Fotografické vlastnosti spolu s výdržou batérie podčiarkli pomyselný priemer v danej kategórii. Smartfón bude veľmi dobre slúžiť najmä menej náročným používateľom. V danej kategórii sa však môže stať aj cenovým hitom k mobilným paušálom v prípade kúpy prostredníctvom mobilných operátorov.

Cena a dostupnosť

Zariadenie je už aktuálne dostupné na slovenskom trhu za odporúčanú maloobchodnú cenu 259 eur. V niektorých slovenských e-shopoch však môžete tento model nájsť aj za nižšiu sumu. Aktuálne už model Samsung Galaxy J5 2017 zaradil do svojej ponuky smartfónov aj slovenský mobilný operátor Orange.

Plusy

  • Kovové spracovanie
  • Zaoblené rohy
  • Super AMOLED displej
  • Prostredie od výrobcu

Mínusy

  • Priemerná výdrž na jedno nabitie
  • HD rozlíšenie displeja
9.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+