MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém Android a prostredie od výrobcu

Výrobca si pripravil systém vo verzii Android 7.0 Nougat. Keďže ide o model juhokórejského Samsungu, nechýba ani nadstavba Samsung Experience vo verzii 8.1. Bezpečnostná aktualizácia bola k dispozícii k 1. júnu 2017. Veríme, že výrobca nestratí tento výborný štart a minimálne po stránke bezpečnostných aktualizácií udrží krok aj v najbližších mesiacoch.

Prostredie Samsung Experience známe aj z modelu Samsung Galaxy S8 či  S8+ prichádza s dizajnovou zmenou oproti svojim predchodcom. Okrem dizajnového jazyka Samsung Experience je k dispozícii aj nové menu s aplikáciami na štýl Pixel prostredia. Jednoducho potiahnete na základnej obrazovke smerom nahor a vyrolujete tak menu s aplikáciami. Ťahom doprava z domovskej obrazovky nájdete rozšírenie pre RSS správy.

Pri prvom spustení tu nájdete predinštalované aplikácie z dielne spoločnosti Google, ale aj Microsoft, vrátane Office aplikácií. Ak ich nepotrebujete, je možné ich odinštalovať. Aplikácie od Samsungu sú základné ako prehliadač súborov, internetový prehliadač, počasie či mailový klient. Tieto aplikácie nie je možné odinštalovať. K dispozícii je aj jednoduchý režim so zväčšenými ikonami pre menej náročných používateľov.

Čo je dôležité podotknúť, žiadne komentáre o “zasekanom” Samsungu tu rozhodne nie sú na mieste. Aj v tejto cenovej kategórii dokáže smartfón rozumne hospodáriť s pamäťou RAM a nesklame vás ani pri viacerých náročných aplikáciách na pozadí. Prostredie je príjemne plynulé aj pri dlhšom a náročnejšom používaní. S rýchlosťou a optimalizáciou prostredia od Samsungu sa teda naozaj nevyskytli žiadne problémy.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+