MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá a fotoaparát + galéria fotografií

K dispozícii dostávate v rámci multimédií aj vstavanú aplikáciu Galéria od Samsungu. Rovnako však nechýba predinštalovaná aplikácia Fotky z dielne spoločnosti Google alebo tiež aplikácia Hudba Play. Predinštalované aplikácie fungujú spoľahlivo, máte však možnosť siahnuť po nejakej alternatíve z Obchodu Play (napríklad MX Player).

Zvukový prejav hlasného reproduktoru je skôr základný a vhodný najmä pre vyzváňanie smartfónu. Nenadchne maximálnou hlasitosťou a ani kvalitou zvuku. Na občasné prezretie YouTube videa však bohato postačí. Zaujímavé je umiestnenie hlasného reproduktora. Nachádza sa v pravej bočnej stene nad tlačidlom odomykania. Ide o netradičné, ale vhodné umiestnenie. Zvyknúť si na túto polohu je otázkou chvíle.

Reproduktor vám v tejto pozícii nebude zavadzať pri používaní na výšku a ani na šírku. Pri hraní hier môže byť toto umiestnenie dokonca výhodou. Druhý reproduktor určený pre telefonovanie je štandardnej kvality a kvalitu hovoru nijak zvlášť neskresľuje.

Fotoaparát

Oba fotoaparáty, zadný a aj predný, ponúkajú rovnaké rozlíšenie 13 MPix, a to v prípade fotografovania vo formáte 4:3. V oboch prípadoch nechýba ani jednoduchý LED blesk. Ten predný sa osvedčil najmä v prípade zachytenia “selfie” fotografií z neskorých večerných hodín. Zadný blesk následne poslúžil výborne aj ako baterka pri nočných príchodoch domov.

Prostredie fotoaparátu je jednoduché, zo základnej obrazovky môžete odfotografovať snímku alebo spustiť nahrávanie videa. Pohybom nadol preklopíte obrazovku na prednú kameru. Nastavenia majú osobitné tlačidlo v rohu obrazovky. Ponúkajú možnosť zmeny formátu fotografovania či kvality výsledných fotografií. Oba fotoaparáty dokážu zaznamenávať video v maximálnom rozlíšení 1080p. Potiahnutím do strán sa zobrazia režimy fotoaparátu a rôzne filtre.

Fotografie zo zadného fotoaparátu sú veľmi dobrej kvality a to najmä za dobrých svetelných podmienok. Fotoaparát ponúka automatické zaostrovanie, no to miestami zaváha a je potrebné mu pomôcť zaostrením manuálne na určitý bod pred samotným zachytením snímky. V zhoršených svetelných podmienkach sú fotky s výrazným množstvom šumu. Kvalita fotografií priamo úmerne klesá s ubúdajúcim svetlom.

Predná kamera prináša na prvý pohľad nadštandardné 13 MPix rozlíšenie. Fotografie sú však softvérovo opravované a občas strácajú ostrosť. Menší softvérový zásah by rozhodne kvalitu “selfie” fotografií vylepšil. Tieto korekcie sa čiastočne dajú eliminovať v nastaveniach. Večerným fotografiám rozhodne pomohol predný LED blesk. V danej cenovej kategórii ide o pomyselný fotografický priemer. Vzorku fotografií si môžete prezrieť v galérii fotografií nižšie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+