MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej, výkon a čítačka odtlačkov prstov

Displej

Zariadenie ponúka 5,2″ Super AMOLED panel s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Odhliadnuc od HD rozlíšenia, je zobrazovací panel skutočne veľmi dobrej kvality. Ponúka výborné pozorovacie uhly a veľmi dobré rozpätie jasu displeja. So smartfónom nebol problém ani v úplnej tme a displej bol tiež v rámci možností dobre čitateľný aj na priamom slnečnom svetle.

Automatická regulácia jasu fungovala spoľahlivo. Problém nebol ani v prípade aktivácie modrého filtra. K dispozícii je tiež možné nastaviť intenzitu daného filtra. Ochranné sklo displeja robilo svoju prácu na jednotku. Hoci bol telefón používaný štandardne, ani po pár dňoch non-stop používania sa nenašli žiadne výrazné škrabance.

Výkon

Po stránke výkonu je smartfón verný nepísaným pravidlám strednej triedy. Papierovo vás neohúri, čomu naznačujú aj výsledky benchmark testov, no svoju prácu robí svedomito. Smartfón ponúka 2 GB RAM, 16 GB interného úložiska, GPU Mali-T830MP2 a osemjadrový procesor Exynos 7870 Octa. Smartfón po stránke výkonu odvádza dobrú prácu.

Ani pri zvýšenej záťaži sa neprehrieva, pri štandardnom používaní ostáva voľných približne 600 MB pamäte RAM. Väčšinu zaberá systém Android a nadstavba Samsung Experience. Smartfón ponúka aj slušný výkon v prípade hrania hier. Pri graficky náročných tituloch sa však budete musieť uspokojiť s nižším levelom grafických efektov.

Interné úložisko prináša 16 GB pamäte. Po skončení úvodných nastavení, nainštalovaní asi troch desiatok aplikácií, zachytení približne päťdesiatich fotografií a natočení nejakých krátkych minútových videí bolo stále k dispozícii viac ako 5 GB voľného úložného priestoru. Ak by vám to nepostačovalo, k dispozícii je aj slot pre pamäťovú kartu microSD. Tá dokáže fungovať samostatne aj v prípade plného využívania DualSIM funkcionality.

Čítačka odtlačkov prstov

Smartfón ponúka čítačku odtlačkov prstov na prednej strane pod displejom. Používatelia, ktorí sú zvyknutí na čítačku odtlačkov prstov na zadnej strane si budú musieť chvíľku zvykať, ale je to otázkou pár hodín. Čítačka odtlačkov prstov je integrovaná do tlačidla “Domov” a ponúka naozaj rýchlu reakciu. Ideálne je naskenovať si oba prsty pre ovládanie oboma rukami. Ja osobne som využil aj naskenovanie pravého ukazováka pre ovládanie na rovnej podložke, napríklad pracovnom stole.

Snímač reagoval svižne aj pri opakovanom odomykaní a zamykaní smartfónu. Problém nastal v prípade zvýšenej vlhkosti alebo mastnoty na prstoch alebo povrchu čítačky. Telefón opakovane avizoval upozornenie, že je potrebné čítačku utrieť. Po pretretí handričkou reagovala opäť veľmi spoľahlivo.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+