MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – výborná výdrž a spoľahlivosť

Výsadou mnohých dostupnejších smartfónov je možnosť použitia väčších batérií, keďže na hrúbke zariadenia až tak nezáleží. To je aj prípad smartfónu Samsung Galaxy J5 2016, ktorý ponúka batériu s kapacitou 3100 mAh. Tá je v kombinácii s úsporným procesorom a displejom skutočne dostačujúca a bežným používateľom bude stačiť aj na dva dni fungovania.

Samsung Galaxy J5 2016 Foto-8

Je skutočne náročné vybiť telefón za jediný deň. Pri dvojdňovej výdrži môžete rátať aj s hodnotami 4-5 hodín zapnutého displeja, takže ide o plnohodnotné dva dni, kedy sa väčšina používateľov nebude musieť obmedzovať. Telefón je ale primárne určený pre menej náročných ľudí, ktorí ho nebudú z vrecka vyberať 100x denne. V takom prípade môže na jedno nabitie vydržať aj tri dni pri ustavičnom pripojení k internetu.

Ak by došlo k najhoršiemu, telefón má zabudované aj dva režimy šetrenia batérie. Klasický šetriaci režim umožní predĺžiť výdrž za cenu obmedzenia pripojenia k sieťam. Extrémny šetriaci režim vypne takmer všetky inteligentné funkcie a umožní využívať iba základne možnosti telefónu. Predĺženie batérie v takomto režime je ale skutočne extrémne a pomôže napríklad v situáciách, kedy máte už iba pár percent batérie a nutne potrebujete mať telefón ešte niekoľko hodín zapnutý.

Samsung Galaxy J5 2016 – hlavná je spoľahlivosť

Samsung Galaxy J5 2016 stojí v slovenských e-shopoch približne 209 EUR. Za túto cenu dostanete zariadenie, ktoré by vám nemalo robiť veľa vrások na čele. Iste, nejde o telefón pre najnáročnejších, no tí skromnejší sa potešia z dobre odladeného systému, dostatku výkonu, pekného veľkého displeja a vynikajúcej výdrže batérie. Nejde o ideálne multimediálne zariadenie, no na telefonovanie, prácu s aplikáciami či internetovým prehliadačom a občasné fotografovanie úplne stačí. Vieme si predstaviť, že tento telefón bude patriť tento rok medzi tie populárnejšie najmä medzi používateľmi, ktorí chcú pri kúpe nového mobilu ušetriť.

Plusy

+ Skvelá výdrž batérie

+ Kvalitný displej

+ Dostatok výkonu na väčšinu operácií

+ Predný LED blesk

+ Kovový rám

+ Odnímateľná batéria

+ Dedikovaný slot na microSD kartu + dva sloty na SIM karty

Mínusy

– Horšie fotografie v zlom osvetlení, problémy so zaostrovaním

– Absencia automatického jasu

– Nepodsvietené hardvérové tlačidlá

– Slabý a zle umiestnený reproduktor

– Iba jeden SIM slot podporuje LTE siete

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

30.8.2016
 • pavolSK

  Celkovo vyzerá dobre, super je hlavne tá batéria . Škoda tej automatickej regulácii jasu a už pomerne slabým snapdragonom 410 .

  • Soty007

   Predražený….

 • Kubo102030

  To je asi vtip pýtať si za takúto sra*ku 200€

 • Martin

  Za cenu tohto predraženého Samsungu mozem mať Lenovo k5 Note s 16gb pamäťou a 3gb rám a hlavne s automatickou reguláciou jasu to je na smiech aby telefón za 200€ nemal auto reguláciu jasu

 • cartmanko

  aky je rozdiel medzi 2015 a 2016 a ako to zo skatule zistitm?

  • Stkra

   Dost velky je tam rozdiel napr. Ulozisko pamate16g, RAM 2g, velkost displeja, baterka, kovovy ram, novy Android 6.1

   • cartmanko

    dakujem ale uz som to medzitym nasiel, dcere ho aj kupil a aj je spokojna.

    • Stkra

     a dobre si urobil, lebo je to snad najlepsi dual telefon. Doporucil by som nalepit na displej sklo a dokupit origos puzdro.

 • Dominika Neupauerova

  Môžem sa opýtať kde ste ho zohnali v rúžovej farbe? :) Veľmi by som taku farbu chcela ale zatial som ju na slovenku nevidela :(

+