MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – výborná výdrž a spoľahlivosť

Výsadou mnohých dostupnejších smartfónov je možnosť použitia väčších batérií, keďže na hrúbke zariadenia až tak nezáleží. To je aj prípad smartfónu Samsung Galaxy J5 2016, ktorý ponúka batériu s kapacitou 3100 mAh. Tá je v kombinácii s úsporným procesorom a displejom skutočne dostačujúca a bežným používateľom bude stačiť aj na dva dni fungovania.

Samsung Galaxy J5 2016 Foto-8

Je skutočne náročné vybiť telefón za jediný deň. Pri dvojdňovej výdrži môžete rátať aj s hodnotami 4-5 hodín zapnutého displeja, takže ide o plnohodnotné dva dni, kedy sa väčšina používateľov nebude musieť obmedzovať. Telefón je ale primárne určený pre menej náročných ľudí, ktorí ho nebudú z vrecka vyberať 100x denne. V takom prípade môže na jedno nabitie vydržať aj tri dni pri ustavičnom pripojení k internetu.

Ak by došlo k najhoršiemu, telefón má zabudované aj dva režimy šetrenia batérie. Klasický šetriaci režim umožní predĺžiť výdrž za cenu obmedzenia pripojenia k sieťam. Extrémny šetriaci režim vypne takmer všetky inteligentné funkcie a umožní využívať iba základne možnosti telefónu. Predĺženie batérie v takomto režime je ale skutočne extrémne a pomôže napríklad v situáciách, kedy máte už iba pár percent batérie a nutne potrebujete mať telefón ešte niekoľko hodín zapnutý.

Samsung Galaxy J5 2016 – hlavná je spoľahlivosť

Samsung Galaxy J5 2016 stojí v slovenských e-shopoch približne 209 EUR. Za túto cenu dostanete zariadenie, ktoré by vám nemalo robiť veľa vrások na čele. Iste, nejde o telefón pre najnáročnejších, no tí skromnejší sa potešia z dobre odladeného systému, dostatku výkonu, pekného veľkého displeja a vynikajúcej výdrže batérie. Nejde o ideálne multimediálne zariadenie, no na telefonovanie, prácu s aplikáciami či internetovým prehliadačom a občasné fotografovanie úplne stačí. Vieme si predstaviť, že tento telefón bude patriť tento rok medzi tie populárnejšie najmä medzi používateľmi, ktorí chcú pri kúpe nového mobilu ušetriť.

Plusy

+ Skvelá výdrž batérie

+ Kvalitný displej

+ Dostatok výkonu na väčšinu operácií

+ Predný LED blesk

+ Kovový rám

+ Odnímateľná batéria

+ Dedikovaný slot na microSD kartu + dva sloty na SIM karty

Mínusy

– Horšie fotografie v zlom osvetlení, problémy so zaostrovaním

– Absencia automatického jasu

– Nepodsvietené hardvérové tlačidlá

– Slabý a zle umiestnený reproduktor

– Iba jeden SIM slot podporuje LTE siete

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

30.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+