MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej – Super AMOLED poteší

Samsung Galaxy J5 2016 ponúka 5,2″ Super AMOLED displej s HD rozlíšením. Ide o zaujímavý kompromis medzi nižším rozlíšením a kvalitnejším panelom. Ten síce výrazne zaostáva za tými, ktoré nájdeme vo vlajkových lodiach výrobcu, no predčí mnohé LCD obrazovky na iných podobných dostupných zariadeniach. Potešia dobré pozorovacie uhly, vysoký jas a sýte farby. Horšie je to už s podaním bielej, ktorá je jasne modrastá a tento jav sa ešte zvyšuje pri pohľade z boku.

Samsung Galaxy J5 2016 Foto-9

Inak ale ide o veľmi zaujímavý displej pomerne vhodný na prácu s multimédiami. Síce tu chýba funkcia automatického jasu, no poteší funkcia vonku, vďaka ktorej môžete maximálny jas dočasne ešte zvýšiť. To zabezpečuje bezproblémové používanie zariadenia aj na priamom slnku, čím sa veľa zariadení v tejto cenovej kategórii pochváliť nemôže.

Výkon a pamäť – základ nižšej triedy

Samsung Galaxy J5 2016 prichádza s dostupnejším procesorom Snapdragon 410, ktorému sekunduje RAM s kapacitou 2 GB. Vnútorná pamäť má kapacitu 16 GB a vďaka dedikovanému slotu na microSD karty je možné ju rozšíriť o ďalších 256 GB. V tomto smere tak veľké výhrady nemáme, telefón má na papieri dostatok výkonu na základné operácie a otázne bolo, ako sa výkon prejaví v praxi.

Môžeme skonštatovať, že výkonu má telefón skutočne dostatok. Spúšťanie aplikácií a prepínanie medzi nimi vôbec netrvá dlho, no je zrejmé, že telefón nemôže konkurovať tým najlepším zariadeniam na trhu. Pohyb v systéme je ale napriek tomu veľmi plynulý a napriek výraznejšej nadstavbe sme nezaregistrovali počas testovania žiadne sekania. Spomalenie sa ale prejaví pri náročnejších operáciách. Klasické inštalovanie aplikácií z obchodu Play výrazne spomalí reakcie telefónu, no na to sme pri dostupnejších zariadeniach zvyknutí.

Výsledky benchmarku naznačujú, v akej výkonnostnej kategórii sa pohybujeme. Znamená to v preklade asi toľko, že si najnovšie hry neužijete v najlepšej kvalite, alebo sa stretnete s občasnými zaváhaniami. S bežnými aplikáciami ale nemá Samsung Galaxy J5 2016 žiadne problémy, pohyb v nich je veľmi plynulý a prekvapivo dobre fungoval aj multitasking. Používatelia hľadajúci dostupnejšie zariadenie sú určite na menšie výkonnostné obmedzenia pripravení a žiadne ďalšie v sebe novinka od Samsungu neskrýva.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.8.2016
 • pavolSK

  Celkovo vyzerá dobre, super je hlavne tá batéria . Škoda tej automatickej regulácii jasu a už pomerne slabým snapdragonom 410 .

  • Soty007

   Predražený….

 • Kubo102030

  To je asi vtip pýtať si za takúto sra*ku 200€

 • Martin

  Za cenu tohto predraženého Samsungu mozem mať Lenovo k5 Note s 16gb pamäťou a 3gb rám a hlavne s automatickou reguláciou jasu to je na smiech aby telefón za 200€ nemal auto reguláciu jasu

 • cartmanko

  aky je rozdiel medzi 2015 a 2016 a ako to zo skatule zistitm?

  • Stkra

   Dost velky je tam rozdiel napr. Ulozisko pamate16g, RAM 2g, velkost displeja, baterka, kovovy ram, novy Android 6.1

   • cartmanko

    dakujem ale uz som to medzitym nasiel, dcere ho aj kupil a aj je spokojna.

    • Stkra

     a dobre si urobil, lebo je to snad najlepsi dual telefon. Doporucil by som nalepit na displej sklo a dokupit origos puzdro.

 • Dominika Neupauerova

  Môžem sa opýtať kde ste ho zohnali v rúžovej farbe? :) Veľmi by som taku farbu chcela ale zatial som ju na slovenku nevidela :(

+