MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej – Super AMOLED poteší

Samsung Galaxy J5 2016 ponúka 5,2″ Super AMOLED displej s HD rozlíšením. Ide o zaujímavý kompromis medzi nižším rozlíšením a kvalitnejším panelom. Ten síce výrazne zaostáva za tými, ktoré nájdeme vo vlajkových lodiach výrobcu, no predčí mnohé LCD obrazovky na iných podobných dostupných zariadeniach. Potešia dobré pozorovacie uhly, vysoký jas a sýte farby. Horšie je to už s podaním bielej, ktorá je jasne modrastá a tento jav sa ešte zvyšuje pri pohľade z boku.

Samsung Galaxy J5 2016 Foto-9

Inak ale ide o veľmi zaujímavý displej pomerne vhodný na prácu s multimédiami. Síce tu chýba funkcia automatického jasu, no poteší funkcia vonku, vďaka ktorej môžete maximálny jas dočasne ešte zvýšiť. To zabezpečuje bezproblémové používanie zariadenia aj na priamom slnku, čím sa veľa zariadení v tejto cenovej kategórii pochváliť nemôže.

Výkon a pamäť – základ nižšej triedy

Samsung Galaxy J5 2016 prichádza s dostupnejším procesorom Snapdragon 410, ktorému sekunduje RAM s kapacitou 2 GB. Vnútorná pamäť má kapacitu 16 GB a vďaka dedikovanému slotu na microSD karty je možné ju rozšíriť o ďalších 256 GB. V tomto smere tak veľké výhrady nemáme, telefón má na papieri dostatok výkonu na základné operácie a otázne bolo, ako sa výkon prejaví v praxi.

Môžeme skonštatovať, že výkonu má telefón skutočne dostatok. Spúšťanie aplikácií a prepínanie medzi nimi vôbec netrvá dlho, no je zrejmé, že telefón nemôže konkurovať tým najlepším zariadeniam na trhu. Pohyb v systéme je ale napriek tomu veľmi plynulý a napriek výraznejšej nadstavbe sme nezaregistrovali počas testovania žiadne sekania. Spomalenie sa ale prejaví pri náročnejších operáciách. Klasické inštalovanie aplikácií z obchodu Play výrazne spomalí reakcie telefónu, no na to sme pri dostupnejších zariadeniach zvyknutí.

Výsledky benchmarku naznačujú, v akej výkonnostnej kategórii sa pohybujeme. Znamená to v preklade asi toľko, že si najnovšie hry neužijete v najlepšej kvalite, alebo sa stretnete s občasnými zaváhaniami. S bežnými aplikáciami ale nemá Samsung Galaxy J5 2016 žiadne problémy, pohyb v nich je veľmi plynulý a prekvapivo dobre fungoval aj multitasking. Používatelia hľadajúci dostupnejšie zariadenie sú určite na menšie výkonnostné obmedzenia pripravení a žiadne ďalšie v sebe novinka od Samsungu neskrýva.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+