MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon a pamäť: Časti telefónu, na ktorých sa šetrilo

Samsung Galaxy J4+ je poháňaný štvorjadrovým procesorom Snapdragon 425 s maximálnym taktom 1,4 GHz na každé jadro. Animácie a prechody v samotnom používateľskom prostredí zvyknú byť plynulé, avšak občas telefónu vykonať úlohu trvá o čosi dlhšie ako by sme predpokladali. Stále sa ale jedná o príkladné odladenie celého používateľského prostredia, a vzhľadom na cenu nemáme výhrady. Výkon je dostatočný pre milovníkov sociálnych sietí, sledovania YouTube videí, či pre tých, ktorí radi surfujú na internete. Prepínanie medzi spustenými aplikáciami je bleskurýchle, tak ako aj samotné spúšťanie aplikácií. Slabší čipset je však pri náročnejších operáciách, ako je hranie hier, veľmi značne cítiť, a ak obľubujete hranie hier, zaobstarajte si výkonnejší telefón.

Počas testovania sa telefón ani raz výrazne nezahrial a stále bol na dotyk príjemne chladný. Na testovanie sme mali variant s 2 GB RAM a 32 GB interným úložiskom, u nás sa však bude predávať aj verzia so 16 GB internej pamäte či rovno 3 GB RAM. Pre nenáročných používateľov by to malo stačiť, a ak telefónu nebudete dávať výrazne zabrať, zaobídete sa aj bez značného zasekávania animácií. Telefón dosiahol v AnTuTu Benchmarku hodnotu 41 761 bodov, a v tejto cenovej kategórii sa dajú nájsť aj o čosi výkonnejšie zariadenia.

Konektivita: Takmer všetko, na čo si spomeniete

Tomuto telefónu skutočne nechýbajú možnosti pripojenia. Bez problémov sa pripojíte na Wi-Fi siete štandardov b/g/n, prítomné sú funkcie Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct či Bluetooth vo verzii 4.2. Ak plánujete na tomto telefóne používať navigáciu, tak je dobré vedieť, že tento model podporuje A-GPS, Beidou, GLONASS a aj klasické GPS. Na spodnej hrane smartfónu sa nachádza micro-USB port na nabíjanie, ktorý podporuje aj technológiu USB-OTG, takže doň pripojíte napríklad váš USB Flash Disk. Plná podpora slovenských LTE sietí je potom samozrejmosťou. Ako bonus môže potešiť prítomnosť FM rádia, možnosť o rozšírenie úložiska o pamäťovú kartu, NFC, či to, že telefón je typu Dual-SIM.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.11.2018
  • vox populi

    no, pekný scheiss! Oproti J5 nemá skener prstov, ani amoled displej

+