MojAndroid

Spoločnosť Samsung aktualizovala zoznam zariadení, ktoré majú dostávať bezpečnostné aktualizácie. Zo zoznamu zmizlo niekoľko známych zariadení, ktoré sa k bezpečnostným aktualizáciám už nedostanú. Menovite je reč o zariadeniach Samsung Galaxy J1, Galaxy J3 (2016) a Galaxy A3 (2016), ktoré boli vydané len pred dvoma rokmi. Samsung zároveň uviedol zoznam zariadení, ktoré budú dostávať aktualizácie raz za mesiac a raz za štvrťrok.

Naproti tomu, nový Samsung Galaxy A8 (2018) bol pridaný k zoznamu zariadení, ktoré budú dostávať bezpečnostné aktualizácie na mesačnej báze, kým Galaxy A8 + (2018), Galaxy J2 (2018) a Galaxy Tab Active2 boli presunuté do zoznamu, ktorému budú chodiť aktulizácie raz za štvrťrok. Celý zoznam nájdete tu.

Treba povedať, že spoločnosť Samsung berie tieto aktualizácie dosť vážne a my sa vás o nich tiež snažíme pravidelne informovať. Samsung sa už v roku 2015 zaviazal spolu s niekoľkými ďalšími výrobcami dodávať mesačné bezpečnostné aktualizácie svojím zariadeniam. Tento bezpečnostný program má zaistiť, že zariadenia spoločnosti dostanú update s opravami rôznych chýb čo najskôr.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+