MojAndroid

Google Mapy sú jednou z predností operačného systému Android a pre mnohých sa stali jeho samozrejmou a neoddeliteľnou súčasťou. Nájdeme ich prirodzene aj v smartfónoch od Samsungu, tento výrobca je však známy tým, že v minulosti to už niekoľkokrát skúšal so službami, ktoré sa javili ako priama konkurencia Google. Tentoraz chce svojim používateľom priniesť alternatívu ku Google Mapám v podobe Here Máp, za ktorými stojí Nokia.

Here Mapy vo forme beta aplikácie určenej exkluzívne pre Galaxy zariadenia budú dostupné v októbri, teda v čase, kedy sa na pulty predajní dostanú aj nové inteligentné hodinky Gear S. Tie prídu priamo z výroby s predinštalovanou turn-by-turn navigáciou Here pre chodcov a bude možné synchronizovať ich trasy s kompatibilnými telefónmi.

Náš tip
Samsung Gear S: Hodinky s 2-palcovým displejom a 3G konektivitou

Táto nová aktivita určite nepoteší spoločnosť Google, s ktorou má Samsung v poslednej dobe zložité a trochu napäté vzťahy. V nedávnej minulosti sa veľa hovorilo o pretláčaní vlastnej značky Galaxy, pričom Android ako taký nebol príliš spomínaný ani pri pri oficiálnych podujatiach Samsungu, na ktorých sa predstavovali nové topmodely. Zbaviť sa prílišnej závislosti na Androide sa kórejský výrobca snažil aj paberkovaním s vlastným systémom Tizen, ktorého reálny príchod bol však viackrát odložený.

Uvedenie Here Máp je zrejme tiež malým krokom v zbavení sa závislosti na Google, hoci dominanciu jeho Máp na platforme Android to zrejme nijako neohrozí. Konkurencia je však prospešná a vždy je dobre, ak majú používatelia na výber z viacerých možností.

Zdroj: theverge.com

29.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+