MojAndroid

Ohybné smartfóny Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X, ktoré boli predstavené v minulom mesiaci, zaujali verejnosť viac ako nové vlajkové smartfóny tradičného tvaru. Okrem nadšenia ale vyvolávajú viacero otázok. Aká bude životnosť ohybného mechanizmu a displeja? Aká bude jeho odolnosť? A ako budú vyzerať ochranné púzdra pre ohybné smartfóny? Na poslednú otázku v prípade Samsungu Galaxy Fold teraz prináša odpoveď výrobca príslušenstva Spigen.

Spigen predstavil pre model Samsung Galaxy Fold celkovo tri ochranné púzdra – Tough Armor, Ultra Hybrid a Thin Fit. Všetky sa snažia chrániť iba vonkajšiu časť smartfónu a 4,6 palcový displej pri uzavretom stave. Výrobca predpokladá, že vnútorný displej bude otvorený len pri používaní. Puzdro Thin Fit je najtenšie, najľahšie a priehľadné. Puzdro Ultra Hybrid je oblé, o niečo hrubšie a šedé. Touch Armor ponúka nadpriemernú ochranu do terénu s hranatejším dizajnom, so spevnejšími rohmi a s krytými tlačítkami. Cena puzdier by sa mala pohybovať okolo 20 dolárov. Pre vnútorný 7,3 palcový displej by mal v balení ponúkať Samsung ochrannú fóliu a mal by mať garantovaných 200 tisíc otvorení bez poškodenia, čo odpovedá 5-ročnému veľmi častému používaniu. Ďalším výrobcom, ktorý plánuje predstaviť púzdra pre Samsung Galaxy Fold, by mala byť spoločnosť Zagg.

Náš tip
Samsung a Huawei sa pred súdmi urovnali
Náš tip
Bližší pohľad na skladací Samsung Galaxy Fold v novom videu
4.3.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+