MojAndroid

Ak sa už tešíte na to, že si čoskoro kúpite smartfón s ohybným displejom za super cenu, trochu vás pribrzdíme. Samsung Galaxy Fold Lite nevyjde tento rok, ale až na ten ďalší. No vďaka portálu Android Headlines už vieme jeho cenu.

Samsung Galaxy Fold displej
Samsung Galaxy Fold vyšiel v roku 2019 s cenou takmer 2000 €

Ak si spomeniete na minuloročný Samsung Galaxy Fold, tak ten prišiel na trh s rekordnou cenovkou 1999 €. Cena už dnes je samozrejme nižšia. Mnohí ľudia nechápali takú vysokú maržu za ohybný displej. No ozývali sa aj ľudia, ktorí tvrdili, že novým technológiám treba dať čas a ich cena pôjde dole. To sa už dá povedať aj o tohto ročnej Motorole Razr, ktorá vyšla na trh s cenou 1500 € a na ďalší rok príde spomínaná Lite verzia Galaxy Foldu za menej než 1000 €. Konkrétne by to malo byť okolo 900 €.

Kúpili by ste si Samsung Galaxy Fold Lite za 900 €?

Táto nižšia cena by znamenala rozdiel asi o polovicu v porovnaní s uvádzacou cenou predchádzajúceho modelu. Toto zariadenie môže znamenať rozšírenie tejto novej technológie medzi masy.

Pôvodne sa predpokladalo, že smartfón by mal byť predstavený už v auguste, spolu s novým Samsungom Galaxy Note 20, Note 20+ (alebo Ultra), Galaxy Z Flip 5G a Galaxy Fold 2. Už aj tak je toto veľký počet vlajkových lodí na jednu udalosť, takže možno aj preto sa Samsung rozhodol odložiť Fold Lite na ďalší rok.

Ohybné displeje sú stále drahé, niekde sa bude musieť ubrať zo špecifikácii

Otázkou však znie, čo bude obeťou takéhoto osekávania špecifikácií? Pravdepodobne cieľom bude procesor, tak ako to bolo v prípade Motoroly Razr, ktorá prišla na trh s procesorom strednej triedy Snapdragon 710. Možno bude znížená kvalita fotoaparátov, uvidíme.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy M21: Skvelá výdrž za skvelú cenu
1.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+