MojAndroid

Dnes sme svedkom oficiálneho odhalenia zariadení Samsung, ktoré ukázali na evente Unpacked v Paríži. Medzi tieto zariadenia patrí Samsung Galaxy Z Flip6, Samsung Galaxy Z Fold6, Samsung Galaxy Watch7/Galaxy Watch Ultra a v neposlednom rade aj slúchadlá Samsung Galaxy Buds3 a Buds3 Pro. Práve posledné zmieňované si teraz priblížime viac, pretože prinášajú mnoho nového.

Samsung Galaxy Buds3: Výrazná zmena dizajnu

Nová séria slúchadiel, či už v základnej verzii alebo v tej “Pro”, prichádza s úplne novým dizajnom. Teda úplne novým pre Samsung, keďže ostatné spoločnosti tento tvar používajú už dlhé roky. Samsung sa dlhodobo odlišoval od ostatných konkurentov tým, že jeho slúchadlá nemali “tyčinku”, čiže vám z ucha nič netrčalo.

Ako sa ale časom ukázalo, práve nový typ dizajnu má mnoho fanúšikov po celom svete, aj preto sa naň možno rozhodla spoločnosť prejsť. Mnohých to ale nepotešilo, keďže predchádzajúci dizajn bol jedinečný a pre niekoho obľúbený. Je to na každého osobnej preferencii.

Samsung Galaxy Buds3
Samsung Galaxy Buds3 Pro

Nový tvar dokonca umožnil spoločnosti pridať špeciálne mini LED diódy na bok slúchadiel, ktoré dokážu komunikovať s používateľom. Okrem toho budú aj lepšie držať v ušiach, vďaka spomínanej tyčinke. Viditeľný rozdiel medzi klasickou a Pro verziou predstavujú špunty, ktoré nájdeme len pri Pro-čkách. Štandardné Buds3 majú otvorenejší dizajn.

Vylepšený zvukový zážitok a umelá inteligencia

Samsung tvrdí, že vďaka 3D skenovaniam uší dokázali kvalitu zvuku posunúť na novú úroveň. K tomu pomáha aj umelá inteligencia, ktorá dokáže pochopiť tvar a prispôsobenie ucha a k tomu tak uspôsobiť aj jednotlivé parametre zvukového výstupu. V oboch verziách nechýba ani aktívne potláčanie hluku, ktoré je teraz inteligentnejšie a dokáže lepšie chápať podnety z okolia, ako napríklad hlučnosť, alarm/sirény či ľudskú reč.

bezdrotove sluchadla
Samsung Galaxy Buds3 Pro

Kvalita zvuku verzie Buds3 Pro prešla dokonca reštrukturalizáciou. SSC Hi-Fi (24 bit/48 kHz) strieda SSC UHQ (24 bit/96 kHz), jeden zosilňovač vymenili za duálny a vylepšené bolo aj 2-pásmové SPK, pričom jeho rozsah narástol z 20 kHz na 40 kHz. Používateľ si môže tiež samostatne adaptívne zosilňovať zvuk pomocou aplikácie. Vylepšenia sa dočkala aj kvalita hovorov prostredníctvom slúchadiel, kde bude váš hlas čistejší a jasnejší.

Umelá inteligencia je na vzostupe a dočkali sa jej aj slúchadlá spoločnosti. Najväčšou vychytávkou je funkcia pohodlného tlmočenia. Tá funguje tak, že pri konverzácii s človekom v cudzom jazyku vám slúchadlá priamo a naživo prekladajú zvukový výstup, pričom sa nemusíte pozerať na váš smartfón. Ak by ste to však potrebovali, tieto informácie sa vám rovno zaznamenávajú aj do vášho smartfónu. Spustiť to vieme prostredníctvom dotykového ovládania slúchadiel.

Samsung Galaxy Buds3
Samsung Galaxy Buds3

Okrem toho podporujú aj AI hlasového asistenta, rýchly prístup k Mindfulness, Auracast, Automatické pripojenie a 360-stupňové audio, Samsung Find či spomínaného tlmočníka. AI sa podieľa aj na optimalizácii zvuku, noise cancelingu, vylepšených hovoroch či personalizovanom zosilnení zvuku.

Samsung Galaxy Buds3 a Buds3 Pro: Cena a špeciálna uvítacia akcia

Ak by ste sa rozhodli, že si chcete tieto slúchadla kúpiť medzi prvými, Samsung má pre vás bonus. K slúchadlám totiž priloží aj ochranné puzdro, ktorého hodnota je normálne 49 €. Závisí aj od toho, kde si ich zakúpite, pretože niektorí predajcovia a operátori budú mať dohodnuté aj iné bonusy, ako napríklad zľavy pre študentov, 60 dní na vrátenie a mnoho ďalších.

bezdrotove sluchadla
Samsung Galaxy Buds3

Cena jednotlivých modelov

Samsung Galaxy Buds3 – 179 €
Samsung Galaxy Buds3 Pro – 249 €

Parametre

Samsung Galaxy Buds3 Samsung Galaxy Buds3 Pro
Dual AMP Nie Áno
Odolnosť IP57 (slúchadlá nie krabička) IP57 (slúchadlá nie krabička)
LED svetlá na slúchadlách Nie Áno
Bezdrôtové nabíjanie Áno Áno
Adaptívne tlmenie hluku Nie Áno
Samsung Find Áno Áno
Dotykové ovládanie Áno Áno
24 bit Hi-Fi 24 bit/96 kHz 24 bit/96 kHz
360 Audio Áno Áno
Náš tip
Unikla cena smart prsteňa Samsung Galaxy Ring. Mnohých zrejme prekvapí
10.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+